{index_ob_css}{index_ob_js}
Powróć do: Programy ulg i zniżek

Sochaczewska Karta Mieszkańca

Program „Sochaczewska Karta Mieszkańca” ruszył 1 stycznia 2016 roku. Ma on wzmacniać poczucie wspólnoty i zachęcać do osiedlania się na terenie Sochaczewa. 

U podstaw SKM leży przekonanie, że sochaczewianie od lat budują i utrzymują ze swych podatków infrastrukturę sportową, kulturalną, edukacyjną, transport publiczny, a przy kasie są tak samo traktowani, jak mieszkańcy spoza miasta. Władze miasta chciały to zmienić i docenić systemem zniżek mieszkańców dokładających się do utrzymania muzeum, ZKM, lodowiska, basenu, Centrum Kultury czy klubów sportowych.

Do otrzymania Karty uprawniona jest każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych i deklaruje w swoim zeznaniu podatkowym, że miejscem jej zamieszkania jest Sochaczew. Karta Mieszkańca wydawana jest dla jednej osoby na okres roku. SKM wydaje Urząd Miejski, a sprawy z tego zakresu prowadzi Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. 

 

Posiadaczom Karty przysługuje:

• bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w Sochaczewie


• 15% zniżki na zakup normalnego biletu jednorazowego lub karnetu uprawniającego do korzystania z  oferty własnej Sochaczewskiego Centrum Kultury

• 20% zniżki od obowiązującej ceny na ofertę własną Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie (m.in. basen, lodowisko, wypożyczalnia kajaków na plaży miejskiej)

• 15% zniżki od obowiązujących cen na zakup normalnych biletów jednorazowych do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą

• 15 % zniżki w opłacie jednorazowej za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania (z wyłączeniem opłat abonamentowych typu „M”).

• pierwszeństwo w przyjęciu ich dzieci do żłobka, przedszkoli i szkół prowadzonych przez miasto Sochaczew z uwzględnieniem odrębnych przepisów

 

Do udziału w programie mogą przystąpić inne instytucje publiczne, sklepy, firmy usługowe oraz organizacje pozarządowe, które w ramach świadczonych przez siebie usług będą przyznawać własne ulgi, preferencje lub świadczenia dla mieszkańców Sochaczewa. 

 

Wszelkich informacji na ten temat udziela Wydział Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia

Urząd Miejski w Sochaczewie, ul. 1 Maja 16

III piętro, pok. 425

tel. 46 862 22 35 wew. 440

Pliki do pobrania:

Regulamin Sochaczewskiej Karty Mieszkańca
Format: pdf, 213.83 kB
Wniosek o wydanie SKM - osoby pełnoletnie
Format: pdf, 259.41 kB
Uchwała z 8.06.2022 w sprawie SKM
Format: pdf, 531.5 kB
Uchwała z 25.06.2019 w sprawie SKM
Format: pdf, 244.07 kB
Uchwała z 27.03.2018 w sprawie SKM
Format: pdf, 4.83 kB
Uchwała z 14.11.2016 w sprawie SKM
Format: pdf, 4.82 kB
Uchwała z 21.09.2015 w sprawie SKM
Format: pdf, 1002.64 kB