{index_ob_css}{index_ob_js}
Zadaniem Zespołu jest koordynowanie działań instytucji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a w szczególności diagnozowanie problemu przemocy, podejmowanie działań w środowiskach zagrożonych przemocą, inicjowanie interwencji w środowiskach dotkniętych przemocą oraz rozpowszechnianie informacji o możliwościach udzielenia pomocy. Zadaniem Zespołu jest również inicjowanie działań w stosunku do sprawców przemocy w rodzinie.
Zespół Interdyscyplinarny tworzy Grupy Robocze w celu rozwiązywania problemów związanych z wystąpieniem przemocy w rodzinie w indywidualnych przypadkach. Przewodniczący Zespołu po otrzymaniu Niebieskiej Karty lub zgłoszenia o podejrzeniu występowania przemocy w rodzinie powołuje Grupę Roboczą. W skład grup roboczych wchodzą: dzielnicowy, członek Miejskiej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, pedagog szkolny, pracownik socjalny, kurator sądowy, konsultant d/s przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Na spotkanie Grupy zaproszone są osoby co do których istnieje podejrzenie, że doznają przemocy lub stosują przemoc. Grupy robocze spotykają się systematycznie i prace prowadzone są w zależności od ilości zgłoszonych indywidualnych przypadków.
Wszyscy, którzy doznają krzywdy ze strony najbliższych lub zauważają w swoim otoczeniu przypadki osób krzywdzonych mogą poinformować Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego w Sochaczewie osobiście lub telefonicznie.
Zespół Interdyscyplinarny przy Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie
al. 600-lecia 90, tel. 46 863-14-81 lub 82, e-mail: sekretariat@cussochaczew.pl
Skład Zespołu Interdyscyplinarnego:
1) Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego:
Damian Wasilewski – Organizator Usług Społecznych, konsultant ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie
2) Zastępca Przewodniczącego Zespołu Interdyscyplinarnego:
Wioletta Dąbrowska – konsultant ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie, pracownik socjalny
Członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego:
3) Zofia Berent – Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie;
4) Damian Papierowski – kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie;
5) Agnieszka Jędrzejewska – pedagog w Szkole Podstawowej nr 1 w Sochaczewie;
6) Monika Kacprzak – Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie;
7) Katarzyna Kajak – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie;
8) Elżbieta Matuszewska-Woźnica – lekarz pediatra, członek stowarzyszenia „ Z sercem Do Wszystkich”;
9) Emilia Munio – kierownik Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Sochaczewie;
10) Piotr Pętlak – wiceprzewodniczący Komisji Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Sochaczewie;
11) Joanna Szymaniak – Prokurator Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie;
12) Elżbieta Uczciwek – Członek Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochaczewie;
12) Iwona Woźnicka-Pietrzak – wiceprzewodnicząca Sochaczewskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
Zespół Interdyscyplinarny d/s przeciwdziałania przemocy w rodzinie działa na podstawie Ustawy o Przeciwdziałaniu Przemocy w Rodzinie z dnia 25 lipca 2005 roku z późn. zm. i rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2011 roku w sprawie procedury „Niebieskie Karty” oraz wzorów formularzy „Niebieska Karta”. Powołany został przy Centrum Usług Społecznych na podstawie art. 9a ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie oraz §2 Uchwały Nr LXI/579/10 w sprawie trybu i sposobu powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego, oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania, a także na postawie Zarządzenia Burmistrza Miasta Sochaczewa Nr 152/2021 z dnia 30 czerwca 2021 r.