{index_ob_css}{index_ob_js}

ZKM kupi osiem nowych wiat

Na wniosek burmistrza radni miasta przeznaczyli 61 tys. zł na zakup nowych wiat przystankowych. Decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie na ostatniej sesji.

Jak mówi dyrektor ZKM Beata Furman, ich ustawienie realnie wpłynie na poprawę komfortu oczekiwania pasażerów na przyjazd autobusu oraz estetykę otoczenia.

- Po analizach wytypowaliśmy 16 przystanków, na których mogłyby stanąć nowe wiaty. Na razie kupimy osiem. W pierwszej kolejności zależy nam na ich ustawieniu tam, gdzie obecnie znajduje się jedynie słupek przystankowy – o ile wiaty z siedziskami zmieszczą się w danym miejscu. Aktualnie trwają ustalenia w tych kwestiach, także z zarządcami dróg powiatowych czy wojewódzkich, znajdujących się na terenie naszego miasta - tłumaczy Beata Furman.

Wiaty być może trafią na wyznaczone miejsca jeszcze w maju. (daw)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności