Wystarczyło powiedzieć burmistrzowi
To że burmistrz Daniel Janiak słucha radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sochaczew pokazuje przykład przejścia dla pieszych na ul. Młynarskiej. Problem i wynikające z niego zagrożenie dla bezpieczeństwa zauważył Konrad Kaliński.
- Mieszkam w Chodakowie. Chodzę Młynarską na autobus, na przystanek Repsz. Przejście dla pieszych było wytarte i niewidoczne dla kierowców, którzy też mają ograniczoną widoczność na skrzyżowaniu, bo to niebezpieczne miejsce znajdujące się na ostrym zakręcie. Na spotkaniu rady 9 stycznia rozmawiałem o tym z burmistrzem Danielem Janiakiem. Obiecał mi, że zajmie się sprawą. Już po kilku dniach znaki poziomie przejścia dla pieszych zostały odmalowane – mówi Konrad Kaliński.
- W młodzieżowej radzie jestem dopiero od kilku miesięcy, ale nie ukrywam, że poczułem się pewniejszy siebie, gdy udało się spełnić moją prośbę. Dziękuję burmistrzowi, za to że mnie wysłuchał i poważnie potraktował temat. Zgłaszałem mu też inne zauważone przez mnie problemy, tak jak nieutwardzona część ulicy Jasnej. Odpowiedział mi, że jest to w planach, a ja rozumiem, że niektóre większe przedsięwzięcia wymagają więcej czasu niż pomalowanie pasów na drodze – dodaje młody radny.
Młodzieżowa Rada Miasta Sochaczew jako organ doradczy burmistrza jak widać wywiązuje się ze swych zadań. Młodzi radni angażują się również w wiele wydarzeń organizowanych w Sochaczewie. Cześć z nich pełniła rolę wolontariuszy podczas tegorocznego finału WOŚP. W drugim tygodniu ferii członkowie rady pomogą m.in. w organizacji i koordynowaniu turnieju e-sportowego odbywającego się w kramnicach miejskich. MRM szykuje też niespodziankę dla mieszkańców na tłusty czwartek, 27 lutego. Więcej szczegółów wkrótce. (mf)