Sukces olejomatów
Od lutego 2025 roku w mieście działają dwa olejomaty, do których trafia m.in. olej spożywczy używany do smażenia potraw czy olej z puszek rybnych. Stoją na targowisku miejskim i przy basenie Orka.
W ciągu roku z olejomatów pobrano 1557 butelek, zwrócono 1100 pełnych, łącznie do urządzeń trafiło 1313 kg zużytych tłuszczów. Popularniejszy jest automat stojący przy basenie. Pobrano z niego 1102 butelki.
- Rok pracy olejomatów kończy się imponującym wynikiem. Do kanalizacji sanitarnej trafiło o 1,3 tony mniej przepalonego tłuszczu – podkreśla Agnieszka Tomaszewska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.