Bracia Pietrakowie patronami stadionu?
Przedstawiciele sochaczewskiej społeczności rugby, prezes RCO Robert Małolepszy oraz prezes stowarzyszenia Rugby Veterans Orkan Sochaczew Robert Dłutek, złożyli w ratuszu propozycję nadania stadionowi przy ul. Warszawskiej imienia Bogdana i Ireneusza Pietraków. To realizacja zapowiedzi, jakie już wypływały ze środowiska sochaczewskiego rugby. Sprawą zajmą się teraz radni miasta.
Złożony wniosek zyskał poparcie dużej grupy mieszkańców. Podpisy pod nim złożyło aż 466 osób. W uzasadnieniu czytamy m.in.: Przez wszystkie lata pracy na rzecz sochaczewskiego rugby Bogdan i Ireneusz Pietrak dali się poznać jako osoby zaangażowane w rozwój i pomyślność naszego klubu. Przez prawie 50 lat uczestniczyli i nieśli na swoich barkach problemy i radości związane ze współzawodnictwem sportowym, w którym brały udział drużyny Orkana oraz wszystkich osób, które tworzyły sochaczewskiej rugby. W ostatnim półwieczu historii Sochaczewa nie ma pokolenia, w którego świadomości nie zapisaliby swojego pozytywnego wpływu i oddania na rzecz sochaczewskiej rugby i całej naszej sportowej społeczności. Stadion Orkana był miejscem, gdzie zawsze można było ich spotkać, a nadanie Stadionowi Miejskiemu w Sochaczewie mieszczącemu się przy ul. Warszawskiej 80 imienia Bogdana i Ireneusza Pietraków byłby uhonorowaniem ich drogi życiowej, tak silnie związanej z pracą na rzecz sochaczewskiej społeczności oraz podziękowaniem i wyrazem naszej wdzięczności, za to, że nie odpuścili w 1971 roku i przyczynili się do powstania drużyny rugby w Sochaczewie.
Propozycja sochaczewskich rugbistów będzie teraz konsultowana z mieszkańcami. Od 25 listopada do 8 grudnia każdy może wyrazić swą opinię na ten temat za pośrednictwem platformy internetowej działającej pod adresem: konsultacje.sochaczew.pl. Ostateczne zdanie w tej sprawie wyrażą jednak radni najprawdopodobniej na grudniowej sesji rady miejskiej.
Bogdan Pietrak jako zawodnik grał w rugby do 1978 roku. Następnie pozostał w sochaczewskim klubie jako trener i wychowawca wielu pokoleń młodzieży. W 1979 r. prowadząc drużynę juniorów Orkana Sochaczew zdobył pierwszy w historii klubu złoty medal mistrzostw Polski. W latach 1979-1981 był także drugim szkoleniowcem reprezentacji Polski juniorów. Z kolei w latach 1983-2001 pełnił rolę sędziego rugby. W 1982 roku odznaczony złotą odznaką Polskiego Związku Rugby; w latach 1996-2004 zasiadał w zarządzie PZR. Do końca życia jako działacz był związany z sochaczewskim klubem. W latach 1983-2007 pracował w Orkanie i MOSiR Sochaczew. Zmarł 5 października 2020 roku.
Ireneusz Pietrak był zawodnikiem sekcji rugby TKKF Energomontaż Sochaczew w latach 1971-1972 oraz Orkana Sochaczew w latach 1973-1975, a od 1980 roku instruktorem rugby. Po zakończeniu przygody z boiskiem jako zawodnik, przez kolejne 28 lat był sędzią. Dwukrotnie wybrany został Sędzią Roku (1985, 1994). Według statystyk Kolegium Sędziów w latach 1975-2003 prowadził jako główny arbiter 222 spotkania ligowe, w tym 167 w najwyższej lidze. Po zakończeniu kariery sędziowskiej został Komisarzem Rozgrywek Rugby 7 i był nim do 2018 roku. Przez całe życie również związany z Orkanem, nie tylko jako zawodnik i sędzia, ale również jako działacz i organizator. Zmarł 3 czerwca 2021 roku.