Ponad 1,5 km Wyszogrodzkiej z nową nawierzchnią
Kolejna droga wojewódzka leżąca w granicach miasta zyska nowy asfalt. Remont nawierzchni lada dzień rozpocznie się na Wyszogrodzkiej stanowiącej część trasy 705 zarządzanej przez służby marszałka. Niestety wiąże się to z utrudnieniami w ruchu, lekkimi opóźnieniami autobusów jadących w kierunku Plecewic i Brochowa, ale na szczęście roboty nie potrwają długo.
W nieco ponad trzy miesiące prace wykona firma Drogomex, która wygrała stosowny przetarg. Na inwestycję Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich wyda prawie 2,2 mln złotych. Plan zakłada ułożenie nowej nawierzchni, regulację studzienek i krawężników, odtworzenie zniszczonych poboczy, a tam gdzie to konieczne poszerzenie pasa drogowego.
- W 2019 roku, za 1,2 mln zł, ułożyliśmy w ulicy Wyszogrodzkiej ponad półtora kilometra chodnika. W 2016 roku kosztem 7,7 mln zł przebudowaliśmy rondo przy wiadukcie PKP oraz w Chodakowie. To drugie zyskało m.in. bezpieczne przejścia dla pieszych wyposażone w wysepki i dodatkowy pas ruchu dla skręcających na most. Inwestycja sięgnęła aż do ulicy Wiskozowej i Wodociągowej, i właśnie w tym miejscu za kilka dni rozpocznie się przebudowa ulicy Wyszogrodzkiej – mówi radny Mirosław Adam Orliński, wiceprzewodniczący sejmiku i szef jego komisji budżetowej.
Roboty obejmą odcinek 1730 metrów od ulicy Wodociągowej do mniej więcej ulic Brochowskiej i Krzywej. Drogomex ulicy nie zamknie, prace będzie prowadził raz na jednym, raz na drugim pasie jezdni (wahadło), a ich start wyznaczył na 16 sierpnia. Roboty mają być wykonywane w godzinach 6.00 – 22.00 i potrwają najpóźniej do 30 listopada.
- W każdym dużym projekcie drogowym, jaki prowadzimy na swoich drogach leżących w granicach miasta, obecny jest samorząd. Ratusz finansuje opracowanie dokumentacji na podstawie której ogłaszamy potem przetargi na wykonawstwo i pokrywamy związane z tym koszty. Współpraca układa się bardzo dobrze, więc kreślimy już kolejne plany – dodaje Mirosław Adam Orliński.
MZDW chce wspólnie z burmistrzem dokończyć prace w Boryszewie, gdzie 705 to ulica 15 Sierpnia (od wiaduktu obwodnicy do granic miasta). Do końca sierpnia MZDW czeka też na oferty firm gotowych podjąć się wykonania dokumentacji projektowej rozbudowy tej trasy na odcinku od granic Sochaczewa do Nowego Żylina przed Nową Suchą.
- Zawsze zabiegałem, by Sochaczew nie był pomijany w planach inwestycyjnych MZDW. I efekty są widoczne, a ulica 15 Sierpnia jest tego idealnym przykładem. Od 2016 roku na nową nawierzchnię tej drogi oraz budowę mostu na Pisi w dzielnicy Boryszew wydaliśmy ponad 9,2 mln zł – podsumowuje radny wojewódzki.
daw
foto: google maps