{index_ob_css}{index_ob_js}

Piłkarskie święto, czyli 22. Turniej Dzikich Drużyn

Emocje, którymi obdzielić można byłoby wiele turniejów, zacięte pojedynki, mnóstwo wrażeń i wspaniałe piłkarskie akcje, grad goli, a wszystko to podczas bardzo słonecznej soboty, 18 maja br. Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek” to chyba największe tego typu wydarzenie na Mazowszu, a być może i w całym kraju. Amatorskie, podwórkowe, osiedlowe, czy po prostu stworzone wśród znajomych drużyny zagrały w Chodakowie już po raz 22. 

Zdjęcie do Piłkarskie święto, czyli 22. Turniej Dzikich Drużyn

Pomysłodawcą Turnieju Dzikich Drużyn na ziemi sochaczewskiej jest poseł na Sejm RP Maciej Małecki. Przed laty stworzył to sportowe przedsięwzięcie, które dziś ma swoją renomę i cieszy się ogromną popularnością. W tym roku na starcie stanęło 49 drużyn. Blisko 500 zawodników i zawodniczek rywalizowało w 5 kategoriach wiekowych. 

- Jakże cieszy dziś widok na ten stadion wypełniony piłkarzami i piłkarkami, uczestnikami naszego turnieju. Pierwszą edycję zorganizowaliśmy w 2001 roku. Wtedy graliśmy do 14 roku życia i w kategorii open. Dziś grono rywalizujących zwiększyło się wielokrotnie, to jest piękna sprawa. Piłkarskie wydarzenie w Chodakowie przyciąga zawodników, rodziny, ale też piłkarzy, którzy grali w starszych edycjach, a dziś kibicują swoim dzieciom. Kolejne pokolenia stają na starcie, wspaniale, że tak to się potoczyło – mówił pomysłodawca tego turnieju Maciej Małecki, poseł na Sejm RP. 

W Chodakowie rywalizacja trwała łącznie przez blisko sześć godzin. Na uczestników tradycyjnie czekały okolicznościowe koszulki, pakiety startowe i grill. – Jesteśmy super zadowoleni, że tu jesteśmy, gramy już nie pierwszy raz. Na ten turniej czekamy cały rok, bo to jest naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Za rok na pewno znowu wystartujemy – mówił tuż po swoim meczu jeden z zawodników, dodając: – Choć nie udało nam się awansować do strefy medalowej, to nie mówimy ostatniego słowa i w kolejnej edycji postaramy się zajść jeszcze wyżej. 

Piłkarze niejednokrotnie chwalili poziom organizacji zawodów i podkreślali, że Turniej Dzikich Drużyn w Sochaczewie należy kontynuować, bo tego typu piłkarskich imprez nie ma zbyt wiele, choć zapotrzebowanie jest duże. Dodajmy, że w sochaczewskim TDD corocznie grają zespoły również spoza powiatu sochaczewskiego. Turniej rozpoczyna się uroczystym losowaniem grup w kramnicach miejskich w Sochaczewie na kilka dni przed startem, a potem rywalizacja odbywa się na kilku boiskach m.in. na głównym boisku Bzury, chodakowskim orliku oraz boisku przy SP nr 7. 

- Miałem zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w organizacji tego wydarzenia, którego pomysłodawcą jest poseł Maciej Małecki. Victoria Młodzieszyn, której trenerem jestem, wystawiła cztery drużyny! Jedną w kategorii dziewcząt, dwie w kategorii skrzat i jedną w kategorii orlik. Zawsze powtarzam, że dzieciom trzeba stwarzać możliwości do uprawiania sportu. Jak widać z takich możliwości chętnie korzystają. A sport to zdrowie - mówił Michał Orliński, radny sejmiku województwa mazowieckiego, bardzo zaangażowany w organizację turnieju. Poza nim i posłem M. Małeckim, piłkarskiej rywalizacji kibicowali i wspierali organizację oraz nagradzali zwycięzców m.in. Andrzej Kierzkowski – przewodniczący Rady Powiatu w Sochaczewie, Anna Pawłowska - wicestarosta sochaczewski, Daniel Janiak - burmistrz Sochaczewa, Sylwester Kaczmarek - przewodniczący Rady Miejskiej, Monika Pietrzyk - wójt gminy Młodzieszyn, Łukasz Ziębiński - przewodniczący Rady Gminy Nowa Sucha, Anna Orlińska - dyrektor sportowy XXII TDD i radna powiatowa, Michał Brysiak - radny powiatowy, Marlena Dębicka – dyrektor PUP Sochaczew, Selena Majcher - radna miejska, Piotr Pętlak – radny miejski i kierownik WTZ, gdzie w tym roku mieściło się biuro zawodów. Obecni byli też Izabela Wojdyno - p.o. dyrektora MOSiR, Mieczysław Głuchowski - były dyrektor MOSiR, Agata Kalińska z UM Sochaczew oraz wiele innych osób. Sędzią głównym zawodów był Zenon Grąbczewski, za sekretariat odpowiedzialna była Sylwia Seklecka, a wydarzenie poprowadził Marcin Odolczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie wraz z Włodzimierzem „Jerrym” Gierasikiem. 

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

 

Tak przedstawia się klasyfikacja na podium XXII Turnieju Dzikich Drużyn:

 

DZIEWCZĘTA MŁODSZE: 

1. Małpki z Kozłowa 

2. Victoria Młodzieszyn Girls

Najskuteczniejsza zawodniczka: Nikola Lubarska (Małpki z Kozłowa - 2 gole)

 

KOBIETY OPEN:

1. Drużyna „R”

2. Drużyna „A”

3. Szalone Robaczki 

Najskuteczniejsza zawodniczka: Ola Nowakowska (Drużyna „R” – 4 gole)

SKRZATY:

1. Młode Wilki

2. Victoria Młodzieszyn I

3. Victoria Młodzieszyn II

Najskuteczniejszy zawodnik: Jan Starzyński (Młode Wilki – 5 goli)

Najmłodszy zawodnik turnieju – Piotr Pietrzak (5 lat - Bociany ze Wsi)

ORLIK:

1. Dziki

2. Victoria Młodzieszyn 

3. Młode Byczki

Najskuteczniejszy zawodnik: Maciej Winnicki (Victoria Młodzieszyn – 8 goli)

 

JUNIOR:

1. HKS Sochaczew

2. FC Byki z Afryki

3. Galacticos 

Najskuteczniejszy zawodnik: Witek Zuchora (HKS Sochaczew – 7 goli) 

 

OPEN: 

1. Supa Strikers 

2. FC Ponalewce

3. Floryda

Najskuteczniejszy zawodnik: Patryk Wyrembowski (Chodaków – 6 goli) 

 

Organizatorami XXII TDD byli: Stowarzyszenie Odnowy Sochaczewa „Zamek”, Maciej Małecki poseł na Sejm RP; starosta sochaczewski Jolanta Gonta, burmistrz Sochaczewa Daniel Janiak. Współorganizatorami: MOSiR Sochaczew, UKS Tajfun Brochów, SP nr 7 w Sochaczewie, Klub Wolontariuszy CUS, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju i odbudowy Chodakowa. Partnerzy wydarzenia to: Michał Orliński – radny sejmiku woj. mazowieckiego, OSP Budki Piaseckie i OSP Brochów, KS Bzura Chodaków, Sochaczewskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

Galeria zdjęć:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności