Czwartek, 18 kwietnia 2024
Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
pochmurno
3°C

Magiczne i teatralne kramnice

W niedzielę 25 lutego wystartowała kolejna edycja lubianego przez dzieci i rodziców cyklu „Sochaczewska Strefa dziecięcej kreatywności - Artystyczne Kramnice”. To projekt nastawiony na pobudzanie kreatywności wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Tym razem zaplanowano trzy spotkania, wszystkie odbywają się w kramnicach miejskich w kolejne niedziele, a wstęp jest oczywiście bezpłatny.

Zdjęcie do Magiczne i teatralne kramnice

Wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia Teatru Conieco pt. „O szewczyku Dratewce i wawelskim smoku”, które zachwyciło zarówno młodszych, jak i starszych. Teatr Conieco już kilka razy gościł w naszym mieście i za każdym razem jego starannie przygotowane występy spotykały się z ciepłym przyjęciem. Tak było i tym razem. Dzieciaki w skupieniu śledziły akcję i podziwiały piękne lalki. Na zakończenie można było je obejrzeć z bliska, z czego maluchy z radością korzystały. 

Kolejna odsłona odbyła się 3 marca. Tym razem iluzjonista Damian Spętany zaprosił wszystkich na spektakl w krainie wyobraźni. Pokaz znanego z programu "Mam Talent" magika przyszły obejrzeć tłumy zaciekawionych dzieci i niemniej zainteresowanych rodziców. Widowisko pełne magii zachwyciło nie tylko dziecięcą publiczność, która chętnie brała w nim czynny udział. Nie zabrakło ruchomych obrazów, sztuczek karcianych, pokazów z liną czy lewitacji. Efekty magiczne oczywiście nie udałyby się, gdyby nie pomoc młodych widzów, którzy razem z czarodziejem wykonywali magiczne gesty i wypowiadali magiczne zaklęcia. 

Jak przypomniała na inauguracji tegorocznej edycji Artystycznych Kramnic Joanna Niewiadomska-Kocik, sekretarz miasta i pomysłodawczyni tego wydarzenia, przedsięwzięcie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na dobrej jakości zajęcia dla dzieci nie maleje, a miasto stara się wychodzić temu naprzeciw. 

O wrażenia zapytaliśmy również rodziców, którzy przyprowadzili swoje pociechy i postanowili wspólnie spędzić niedzielne przedpołudnie z Artystycznymi Kramnicami. 

- Świetne przestawienie Damian Spętanego, super zabawa dla całej rodziny – zachwala mama Kazika. Bardzo dobra inicjatywa, bawią się znakomicie dzieci, jak i dorośli – mówi babcia Adama. I dodaje, że chciałaby, żeby takie przedstawienia były w każdą niedzielę. 

Z kolei tata Lenki zachwala fantastyczny kontakt z dziećmi i pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu. – To doskonały sposób, by dobrze się bawić i wywołać na twarzach najmłodszych uśmiech. Cieszę się, że nasze miasto organizuje takie wydarzenia. Często tu przychodzimy i w ogóle nam się nie nudzi. A na zakończenie dodaje – myślałem, że poklikam w telefonie, ale tego nie robiłem, bo tak mnie to przedstawienie wciągnęło. 
W najbliższą niedzielę 10 marca kolejna odsłona Artystycznych Kramnic. Tym razem spektakl Teatru pod Orzełkiem „Kukła z wiejskiego podwórza”, a po nim tradycyjnie animacje i zabawy dla dzieci. Zapraszamy, wstęp wolny. 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.

Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

 

Zapoznaj się z POLITYKĄ PRYWATNOŚCI I PLIKÓW COOKIES.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.