{index_ob_css}{index_ob_js}

Zagłosuj na Orlika przy „szóstce”

Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6 ma realną szansę na dużą modernizację. Miasto złożyło do Fundacji Lotto wniosek o dofinansowanie prac, który przeszedł do drugiego etapu konkursu. Głosowanie trwa do 28 lutego.

Jesienią ub. roku burmistrz zgłosił do konkursu ”Sportowo Kulturalnie Lokalnie” pomysł przebudowy wspomnianego obiektu. 

- Z programu ”Sportowo Kulturalnie Lokalnie” można pozyskać od 50 do 200 tys. zł. Wszystko jednak w rękach Sochaczewian, bo o sukcesie zdecyduje trwające właśnie głosowanie – informuje burmistrz Daniel Janiak.

Zarząd Fundacji Lotto zakwalifikował do konkursu sto czterdzieści cztery projekty z całej Polski, w tym dziewięć z Mazowsza, i to z nimi walczymy o głosy. By wspomóc uczniów „szóstki”, należy kupić dowolny produkt Lotto, zarejestrować kod na stronie www.gdygrasz.pl, wybrać Sochaczew i oddać głos. Można to zrobić tylko do 28 lutego.

Docelowo ratusz chce wymienić nawierzchnię dwóch boisk, zamontować nowe ogrodzenie i piłkochwyty, uzupełnić instalację oświetleniową i wodną, przywrócić dawny blask budynkowi socjalno-szatniowemu.

To już kolejna podjęta przez ratusz próba zdobycia dotacji na modernizację zespołu boisk przy Szkole Podstawowej nr 6. Ostatnio z programu marszałka „Mazowsze dla Sportu” to się nie powiodło. 

- Kilka miesięcy temu Minister Sportu i Turystyki Jakub Rutnicki zapowiedział, że każdy Orlik w Polsce, który będzie potrzebował remontu, może liczyć na wsparcie. Pomóc ma w tym nowy Program Modernizacji Kompleksów Sportowych Orlik 2012. Nasz obiekt, oddany do użytkowania w 2009 roku, jest intensywnie wykorzystywany przez uczniów, kluby sportowe oraz mieszkańców miasta. Po siedemnastu latach wymaga kompleksowej modernizacji – dodaje burmistrz.

Sochaczewski Orlik zbudowano w wakacje a oddano do użytkowania na początku września 2009 roku. Kosztował ponad milion złotych, przy czym po 333 tysiące do inwestycji dołożyły ministerstwo sportu oraz samorząd wojewódzki. Wykonano boisko do piłki nożnej o wym. 30x62 m o nawierzchni ze sztucznej trawy, ogrodzenie, piłkochwyty, boisko wielofunkcyjne 28x44 m o nawierzchni poliuretanowej, zaplecze szatniowe o powierzchni użytkowej 57,60 m2, oświetlenie oraz przyłącza wodno-kanalizacyjne i elektryczne.

Orlik to niejedyny obiekt sportowy, który ma szansę przejść modernizację dzięki środkom rządowym. Kilka tygodni temu ministerstwo sportu zapowiedziało uruchomienie pilotażowej edycji programu „Szatnia na medal”, wspierającego samorządy w poprawie standardu zapleczy obiektów sportowych w całej Polsce. Miasto zamierza złożyć wniosek o dotację na modernizację zaplecza szatniowo-sanitarnego hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego 2. Można pozyskać od 100 do 500 tys. zł, a udział środków ministerialnych to maksymalnie 50 proc. kosztów zadania. 

(daw)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności