Wraca akcja ROŚLINKA ZA BATERIE
Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego zaprasza na kolejną edycję akcji „Roślinka za baterie”. Od 14.00, przy Strefie Aktywności, można będzie w zamian za zużyte baterie lub świetlówki otrzymać rośliny ogrodowe. Akcja prowadzona będzie w sobotę 6 września, w czasie X Święta Bzury.
To już kolejna tego typu akcja zachęcająca mieszkańców, by zużyte baterie – wszelkiego rodzaju – oddawać do recyklingu. Swego rodzaju nagrodą za zgodne z przepisami i przyjazne dla środowiska pozbywanie się baterii, jest roślinka. Można ją wybrać w namiocie Wydziału Ochrony Środowiska. Na miejscu czekać będą jego pracownicy, zatem to też świetna okazja, by o coś zapytać, porozmawiać o zasadach recyklingu w Sochaczewie, o PSZOK itp. Pamiętajmy, by na miejsce przyjść z co najmniej kilkoma bateriami.