Ciepłobus pomagał na ulicach miasta
Przez dwie najmroźniejsze noce na początku lutego ulicami Sochaczewa jeździł ciepłobus – specjalnie przygotowany autobus, w którym osoby potrzebujące mogły się ogrzać, napić gorącej herbaty i zjeść ciepły posiłek. Z tej formy wsparcia skorzystało kilkadziesiąt osób, dla których była to często jedyna szansa, by choć na chwilę schronić się przed przenikliwym zimnem.
Pomysłodawcą akcji był burmistrz Daniel Janiak, a w organizację zaangażowało się szerokie grono instytucji oraz wolontariuszy. Autobus przygotowany przez Zakład Komunikacji Miejskiej wyjeżdżał na trasę o godz. 17.30 i kursował przez Chodaków oraz okolice szpitala aż do godz. 4.00 rano. W jego wnętrzu czekały koce i koce termiczne, gorąca herbata, pożywna zupa oraz świeże kanapki. O poczęstunek zadbało Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie oraz koła gospodyń wiejskich z Rybna, Mokasu i Kuznocina. Zabezpieczenie medyczne zapewnił Marcin Tarnawski, a wsparcia udzielali wolontariusze, w tym radni rady miejskiej i członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. (ig)