{index_ob_css}{index_ob_js}

Wróci punkt paszportowy?

Podczas ostatniej sesji (11.12.) radni powiatu jednogłośnie przyjęli uchwałę, która umożliwia zawarcie porozumienia z Wojewodą Mazowieckim w sprawie przejęcia przez powiat zadań administracji rządowej polegających na przyjmowaniu wniosków i wydawaniu paszportów. Dokument ten otwiera drogę do organizacji Terenowego Punktu Paszportowego w siedzibie starostwa przy ul. Piłsudskiego.

Uchwała jest pierwszym etapem całego procesu. Dopiero po jej podjęciu możliwe będzie podpisanie porozumienia z wojewodą. Na punkt już czekają w starostwie wyremontowane pomieszczenia, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Potrzeba jego powstania jest ogromna, o czym mówiła na sesji starosta Jolanta Gonta. Od czasu likwidacji poprzedniego punktu mieszkańcy muszą pokonywać nawet kilkadziesiąt kilometrów do Ożarowa Mazowieckiego czy Skierniewic, a procedura wymaga minimum dwóch wizyt. To kosztowne, czasochłonne i uciążliwe. Dodatkowym argumentem jest rozwój inwestycji związanych z Centralnym Portem Komunikacyjnym, który może znacząco zwiększyć liczbę mieszkańców regionu – a tym samym zapotrzebowanie na usługi administracyjne, w tym paszportowe.

Po podpisaniu porozumienia sprawa zostanie przekazana przez wojewodę do akceptacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, które musi wyrazić zgodę na rozszerzenie siatki punktów paszportowych na terenie województwa.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności