{index_ob_css}{index_ob_js}

Spotkanie wigilijne Koła PZN w Sochaczewie

We wtorek 9 grudnia w Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie odbyło się spotkanie wigilijne, zorganizowane przez miejscowe Koło Polskiego Związku Osób Niewidomych i Słabowidzących. W atmosferze świątecznej życzliwości członkowie koła wraz z zaproszonymi gośćmi podzielili się opłatkiem, zasiedli do stołu i wsłuchiwali się w kolędy wykonywane na akordeonie.

Zdjęcie do Spotkanie wigilijne Koła PZN w Sochaczewie

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji oraz duchowieństwa. Poseł na Sejm RP Mirosław Adam Orliński złożył serdeczne życzenia i zapewnił o swoim stałym wsparciu dla działalności koła. Edyta Leśniewska, wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, również przekazała ciepłe słowa otuchy.

Przewodnicząca Komisji Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej przy Radzie Powiatu Sochaczewskiego Anna Orlińska, reprezentując starostę Jolantę Gontę, wręczyła drobny upominek i przekazała życzenia świąteczne. Z kolei Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM Sochaczew, w imieniu burmistrza Daniela Janiaka przekazała paczki dla wszystkich członków koła, podkreślając pamięć i troskę władz miasta o tę społeczność.

Nie zabrakło także życzeń od Zofii Berent, dyrektor CUS, oraz ks. proboszcza Kazimierza Wojtczaka, który mówił o potrzebie miłości i życzliwości w codziennym życiu, nie tylko od święta.

Prezes Koła, Emilia Zalewska, witając zgromadzonych, podkreśliła wagę wspólnego świętowania: – Cieszę się, że możemy spotkać się przy opłatku. Wśród nas, niewidomych i słabowidzących często funkcjonuje takie powiedzenie, że najważniejsze rzeczy widzi się sercem. Jest ono szczególnie prawdziwe w okresie świąt. Dziękuję wszystkim za obecność i wsparcie – mówiła.

Spotkanie wigilijne stało się okazją do integracji w ciepłej, niemal rodzinnej atmosferze.

(seb)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności