Drugi raz Rowerku Jedź
16 sierpnia MOSiR zaprasza dzieci na wyjątkowe zawody - Rowerku Jedź. Start o godz. 10.00 w Sochaczewskiej Strefie Aktywności nad Bzurą.
To propozycja dla dzieci w wieku 2–9 lat. Każdy znajdzie coś dla siebie, bo wyścigi dopasowane będą do wieku i umiejętności. Przewidziano cztery kategorie i dystanse: 2023–2022 (2–3 lata) – rowerki biegowe, 2021–2020 (4–5 lat) – rowerki zwykłe, 2019–2018 (6–7 lat) – rowerki zwykłe oraz 2017–2016 (8–9 lat) – rowerki zwykłe. Do pokonania będzie od 20 do 80 metrów, w zależności od wieku. Zasady udziału: obowiązkowy kask, zalecane ochraniacze, start wyłącznie na rowerach rekreacyjnych (bez kolarzówek i rowerów wyścigowych). Zawody odbędą się w seriach, z pomiarem czasu.
Każde dziecko otrzyma medal i dyplom, a najlepsi w każdej kategorii staną na podium i odbiorą puchary – oddzielnie dla dziewczynek i chłopców plus ewentualne nagrody rzeczowe. Zapisy i regulamin dostępne są na stronie www.mosir.sochaczew.pl, w zakładce Wydarzenia – Zawody rowerkowe dla dzieci. Udział w zabawie jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.
MOSiR wspomagać będą niezawodni wolontariusze z Klub Wolontariuszy przy CUS Sochaczew oraz sprawdzeni sponsorzy: Komis Rowerowy LightX z Leontynowa 21b, WERO Rowery z Sochaczewa i Bikeland.pl.