Po raz dziewiąty "Do-Re-Mi"
Szkoła Podstawowa nr 7 po raz dziewiąty zorganizowała Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej „Do Re Mi”. Wzięło w nim udział sześćdziesięcioro pięcioro młodych wokalistów z dwudziestu szkół z terenu powiatu sochaczewskiego. Konkursowe przesłuchania odbyły się 20 maja, a gala wręczenia nagród dwa dni później.
Poziom wykonawców był bardzo wysoki, a rozpiętość repertuarowa ogromna. W tym roku uczestnicy śpiewali piosenki wykonawców, których nazwy i nazwiska zaczynają się na litery U, W, V i Z, usłyszeliśmy więc przeboje m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Urszuli, Violetty Villas czy Julii Wieniawy, a nawet turystyczną piosenkę Wołosatek. - Kolejny raz zaskakujecie, sięgacie po utwory, których nawet my jako organizatorzy i osoby dorosłe nie znamy. Czarujecie dźwiękiem, umiejętnościami, wyglądem, frazą i skalą o jakiej marzą niejedni. Bawicie się piosenką, ale bywacie też skupieni i pełni wdzięku – mówiła do uczestników Kinga Przybylska, koordynatorka konkursu.
Jury w składzie Klaudiusz Kaufmann, aktor, Julia Matczak, sochaczewska wokalistka, i Aleksandra Kowalska (przewodnicząca), toruńska nauczycielka i solistka, miało niełatwe zadanie, a obrady były burzliwe. Ostatecznie pierwsze miejsca w swych kategoriach wiekowych zajęli: klasy I–III – Mieszko Łukasik (SP4), klasy IV–VI – Martyna Niedzińska (TOK), klasy VII–VIII – Alicja Markiewicz i Maja Piłaszewicz (SP6), szkoły średnie – Łucja Niedzińska (TOK).
Nagrody wręczali m.in. zastępca burmistrza Kamila Gołaszewska -Kotlarz, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Danuta Szewczyk-Kozłowska, dyrektor SP7 Zbigniew Tempczyk oraz Aleksandra Ostrowska, szefowa biura posła Mirosława Adama Orlińskiego. (ig)