{index_ob_css}{index_ob_js}

Główny Urząd Statystyczny zachęca do udziału w badaniach

Główny Urząd Statystyczny prowadzi obecnie dwa duże badania ankietowe. Pierwsze to Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL). Jest to jedno z głównych badań ankietowych przeprowadzanych przez urzędy statystyczne i jedno z trzech badań obywateli Polski, które są prowadzone przez cały rok. W badaniu uczestniczą mieszkańcy Polski w wieku 15 lat i więcej, którzy zamieszkują wylosowane gospodarstwa domowe.

Drugie badanie dotyczy budżetów domowych Polaków. Badanie prowadzone jest przez cały rok metodą reprezentacyjną w całym kraju wśród wylosowanej grupy gospodarstw domowych w formie: wywiadu telefonicznego przeprowadzanego przez ankietera statystycznego, samodzielnie wypełnianej przez respondentów książeczki budżetu gospodarstwa domowego w formie papierowej lub internetowej albo poprzez zbieranie paragonów otrzymywanych w czasie codziennych zakupów przy wsparciu ze strony ankietera.

Poniżej szczegółowe informacje dotyczące prowadzonych badań. Jak sprawdzić tożsamość ankieterów, GUS informuje tu: https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/poznaj-ankietera-gus

Ulotka informacyjna GUS dotycząca badania ankietowego budżetów domowych 

Ulotka informacyjna GUS dotycząca badania ankietowego budżetów domowych Ulotka informacyjna GUS dotycząca badania ankietowego aktywności ekonomicznej ludności Ulotka informacyjna GUS dotycząca badania ankietowego aktywności ekonomicznej ludności 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności