{index_ob_css}{index_ob_js}

W remoncie Orlika pomoże minister?

Gdy w ub. roku ogłoszono założenia programu Moje Boisko Orlik 2012, zarówno premier jak i minister sportu Jakub Rutnicki składali deklaracje, że każdy Orlik w kraju, który będzie potrzebował remontu, może liczyć na wsparcie. Jednym z takich obiektów – wymagających pilnych działań - jest Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6.

Jak poinformowała zastępca burmistrza Kamila Gołaszewska-Kotlarz, ratusz złożył do ministerstwa sportu wniosek o dotację w wysokości 399 352 zł. Z pomocą resortu chce wymienić nawierzchnię boiska - zdemontować ułożoną siedemnaście lat temu trawę syntetyczną i ułożyć nową, przeznaczoną do intensywnego użytkowania. Do wymiany będą piłkochwyty, bramki, ogrodzenie oraz oprawy oświetleniowe. Zamiast halogenów obiekt oświetlą energooszczędne LED-y, także przeznaczone specjalnie do obiektów sportowych. Całkowitą wartość prac oszacowano na prawie 800 000 zł, zatem miasto zabiega o połowę potrzebnej kwoty.

- Mam nadzieję, że tym razem się uda, bo przypomnę, składaliśmy już podobny wniosek do programu marszałka „Mazowsze dla sportu” oraz do Fundacji Lotto. Niestety, ani pierwszy, ani drugi wniosek, nie zakwalifikowały się do realizacji – powiedziała podczas śniadania prasowego (29.04) Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

Kilka tygodni temu radni miasta wpisali przebudowę Orlika do budżetu i Wieloletniej Prognozy Finansowej, zabezpieczając na nią ponad 1,2 mln zł, przy czym 18 450 zł odłożono na opracowanie dokumentacji. Ta już jest gotowa. Była niezbędna jest do złożenia wniosku o dofinansowanie z puli ministra sportu. (daw)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności