{index_ob_css}{index_ob_js}

Tydzień Bibliotek także w „Trójce”

Mimo, że społeczność biblioteki już w październiku hucznie obchodziła Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, każda okazja do promowania czytelnictwa jest dobra. Dlatego również w maju Biblioteka Szkolna SP nr 3 aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek oraz Tygodnia Bibliotek, organizując dla uczniów wiele ciekawych wydarzeń i konkursów.

Zdjęcie do Tydzień Bibliotek także w „Trójce”

Jednym z najważniejszych punktów obchodów była szkolna zabawa biblioteczna pod hasłem „Misja Książkowy Detektyw”. W wydarzeniu uczestniczyło aż 16 dwu- i trzyosobowych drużyn, które zmierzyły się z zadaniami związanymi z książkami, biblioteką i znajomością literatury. Podczas gry uczniowie odnajdywali książki na podstawie zagadek, poprawiali pomieszane tytuły, wyszukiwali utwory konkretnych autorów oraz dopasowywali cytaty do odpowiednich książek. Zwyciężyła drużyna „Cukierki” z klasy 3b w składzie Anna Karaulova i Aleksandra Sałacińska. Na drugim miejscu grupa Poppiki w skład której wchodziły Alicja Kowalska, Maja Lisowska oraz Maja Woźniak z klasy 2a.

Podczas obchodów wyróżniono również najlepszą czytelniczkę szkoły. Ten zaszczytny tytuł zdobyła Laura Socha z klasy 2a, która do połowy maja przeczytała aż 62 książki. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs fotograficzny „Złap się na czytaniu!”, zorganizowany przez bibliotekę szkolną oraz Samorząd Szkolny. Uczniowie przygotowali kreatywne fotografie ze swoimi ulubionymi książkami, prezentując zarówno sceny czytania, jak i pomysłowe interpretacje inspirowane bohaterami literackimi. Wszystkie prace zachwycały oryginalnością i wysokim poziomem wykonania, dlatego jury zdecydowało o nagrodzeniu wszystkich uczestników.

Bibliotekę szkolną odwiedziła też klasa zerowa, której uczniowie z ogromnym zainteresowaniem poznawali zasady korzystania z biblioteki oraz dowiadywali się, jak należy dbać o książki. Dzieci rozwiązywały zagadki związane z bohaterami bajek, zwiedzały biblioteczne regały i wykonywały własne zakładki do książek.

Nie zabrakło również wyjścia do MBP. Dzieci uczestniczące w zajęciach „Z książką i kredką”, organizowanych przez bibliotekę szkolną oraz świetlicę, wzięły udział w spotkaniu poświęconym książkom i pracy bibliotekarza. Uczniowie wysłuchali opowieści „Dusza książki”, rozmawiali o procesie powstawania książek oraz poznawali zasady funkcjonowania biblioteki. Spotkanie zakończyły warsztaty plastyczne, podczas których dzieci przygotowały własnoręczne zakładki.

M. Nagłowska-Raczkowska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności