{index_ob_css}{index_ob_js}

Dzień Dziecka pełen kolorów

31 maja Urząd Miejski wraz z partnerami zaprosił dzieci i ich rodziny na kolorowy piknik z okazji Dnia Dziecka w Parku im. Garbolewskiego. Przez cztery godziny na uczestników czekały występy artystyczne, animacje, stoiska tematyczne, dmuchańce, strefa gastronomiczna i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Zdjęcie do  Dzień Dziecka pełen kolorów

Gości przywitał burmistrz Daniel Janiak, który życzył wszystkim udanej zabawy oraz podziękował za przygotowanie wydarzenia pracownikom Urzędu Miejskiego, szczególnie Wydziałowi Sportu i Organizacji Pozarządowych, Sochaczewskiemu Centrum Kultury, partnerom i wolontariuszom.

Scenę szybko opanowali najmłodsi artyści z sochaczewskich szkół i przedszkoli. Jako pierwszy wystąpił folklorystyczny zespół Państwowej Szkoły Muzycznej, a następnie publiczność oglądała układy taneczne i występy wokalne przygotowane przez uczniów wszystkich szkół podstawowych oraz dzieci z przedszkoli miejskich nr 1, 3 i 6. W programie znalazło się również przedstawienie profilaktyczne, a finałem części scenicznej był pokaz iluzjonisty.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs dla uczniów klas czwartych szkół podstawowych realizowany w ramach programu „STOP przemocy rówieśniczej”. Zadaniem uczestników było przygotowanie krótkiej rolki filmowej. Nagrody wręczyli pomysłodawczyni akcji, zastępca burmistrza Kamila Gołaszewska-Kotlarz, oraz burmistrz Daniel Janiak.

Laureatami zostali:

I miejsce – klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3, która otrzymała wejście na ściankę wspinaczkową ufundowane przez firmę paletowe.pl;
II miejsce – klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 1, nagrodzona biletami do kina Odeon;
III miejsce – klasa 4b ze Szkoły Podstawowej nr 7, która otrzymała wyjście na lody ufundowane przez firmę paletowe.pl.
Między występami publiczność zabawiały Niezapominajka i Prymulka, czyli Magdalena Franaszek-Niewiadomska oraz Anna Wolińska z Sochaczewskiego Centrum Kultury. SCK odpowiadało również za przygotowanie sceny i nagłośnienia.

Równie wiele działo się poza sceną. Organizatorzy przygotowali atrakcje dla dzieci w każdym wieku, także dla najmłodszych. Specjalna strefa malucha oferowała zabawki, gry i animacje dostosowane do wieku uczestników.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa sportowa, gdzie można było spróbować swoich sił w wielu dyscyplinach rozwijanych w Sochaczewie. Do aktywności zachęcali przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Dragon Fight Clubu, Sochaczewskiego Klubu Tenisa Stołowego, KP Orkan Sochaczew, Karate Klubu Sochaczew, UKS Orkan-Judo, Bzury Chodaków, Rysi Sochaczew i UKS Siódemka.

Nie brakowało także propozycji dla miłośników rękodzieła i twórczej zabawy. Na stoiskach przygotowanych przez Sochaczewskie Centrum Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Miejską Bibliotekę Publiczną, Związek Emerytów i Rencistów, Środowiskowy Dom Samopomocy, Aktywnych Seniorów, Warsztat Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszenie Atut można było malować, rysować, tkać i wykonywać rozmaite prace plastyczne.

Swoje stoiska przygotowali również partnerzy wydarzenia: Sochaczewskie Fiaty 126p, Dom+, VFM, Powiatowe Koło Pszczelarzy, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, PTTK Sochaczew, Oriflame, Rainbow, PSSE Sochaczew, British House oraz Early Stage. Agencja Fair Play zorganizowała konkurs z nagrodami w postaci voucherów do Suntago. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także harcerskie miasteczko oraz lamy i kucyk z Zagrody w Zakrzewie. Przebieg imprezy na bieżąco relacjonowało z plenerowego studia Radio Sochaczew.

W namiocie „Łączy nas Sochaczew” radni zachęcali mieszkańców do głosowania na projekt doświetlenia przejść dla pieszych zgłoszony do Powiatowego Budżetu Obywatelskiego.

Największe kolejki ustawiały się przy dmuchańcach, w tym przy 40-metrowym torze przeszkód. Popularnością cieszyły się również strefa majsterkowicza i konstruktora, Klockolandia, brokatowe tatuaże, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, fotobudka oraz unoszące się nad parkiem bańki mydlane. Ważnym elementem wydarzenia był namiot profilaktyczny, w którym dyżurował psycholog.

Na uczestników czekała także strefa gastronomiczna z zakręconymi ziemniakami, kiełbaskami i sokami. Swoje wyroby oferowało również Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni” z Kozłowa Biskupiego.

Dobra pogoda i bogaty program sprawiły, że park przez całe popołudnie tętnił życiem. Wszystkie strefy cieszyły się dużym zainteresowaniem, a dzieci chętnie korzystały z przygotowanych atrakcji. Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję wydarzenia.

Galeria zdjęć:

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności