{index_ob_css}{index_ob_js}

Akcja obejmuje wszystkich uczniów klas IV

Trwa druga edycja kampanii „Stop Przemocy Rówieśniczej”, skierowanej do uczniów klas IV szkół podstawowych. Program obejmuje wszystkie placówki w mieście.

Zdjęcie do Akcja obejmuje wszystkich uczniów klas IV

W ramach działań odbyły się prelekcje prowadzone przez funkcjonariuszy policji, które przeprowadzono we wszystkich szkołach. W najbliższym czasie zaplanowano również spotkania z przedstawicielami sądu.

– W tym roku rozszerzamy nasze działania o ofertę skierowaną do rodziców. Odbędzie się specjalne spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4, o którym wkrótce szczegółowo poinformujemy. Weźmie w nim udział pedagog, który odwiedzi także szkoły i porozmawia z uczniami. Z kolei dla nauczycieli przygotowaliśmy spotkanie z radcą prawnym, specjalistą w zakresie cyberprzemocy wśród nieletnich. Przedstawi on kompleksowo zagadnienia prawne, z którymi mogą spotkać się nauczyciele – informuje zastępca burmistrza Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

W ubiegłym roku, w ramach kampanii, zorganizowano seans filmowy. W tym roku zostanie on zastąpiony spektaklem profilaktycznym. W SCK wystawione będzie przedstawienie „Kaj, gdzie jesteś”, przygotowane w wersji dostosowanej do uczniów klas czwartych.

Program obejmuje również warsztaty profilaktyczne prowadzone w szkołach. Zwieńczeniem kampanii będzie konkurs na najlepszą rolkę wideo poruszającą temat przemocy rówieśniczej, przygotowaną przez całe klasy.

– Zachęcam dyrektorów i nauczycieli do aktywnego udziału w przygotowanych działaniach – podkreśla Kamila Gołaszewska-Kotlarz.

(daw)

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności