Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Sprawdzian z wiedzy o sporcie

Szkoła Podstawowa nr 1 wspólnie z Klubem Olimpijczyka „Jedynka” w piątek 19 maja zorganizowali kolejną edycję Miejskiego Konkursu Wiedzy o Tematyce Olimpijskiej i Sportowej. Gościem wydarzenia był Dariusz Goździak – złoty medalista Letnich Igrzysk Olimpijskich w pięcioboju nowoczesnym w Barcelonie w 1992 roku.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z klas 4–6. Zadaniem trzyosobowych drużyn było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań. Gdy jurorzy sprawdzali odpowiedzi, młodzież spotkała się i rozmawiała z Dariuszem Goździakiem, który opowiadał m.in. o przebiegu swojej kariery sportowej oraz emocjach jakie towarzyszyły mu podczas zdobywania złotego medalu na igrzyskach w Hiszpani. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć złoty medal, który przywiózł olimpijczyk.

Najlepiej test rozwiązała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 6. Gospodarze konkursu, czyli uczniowie SP nr 1, zajęli drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dyplomy oraz nagrody wręczał m.in. zastępca burmistrza Marek Fergiński.

Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Sochaczew oraz Polski Komitet Olimpijski.

A A A
23-05-2023
godz.13:59
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 08.06.2023 r. 4247356 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy