Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Bezpłatna mammografia na Dzień Matki

Jak co roku z okazji Dnia Matki mieszkanki Sochaczewa mogą bezpłatnie wykonać badanie piersi. Ratusz zaprasza 26 maja do gabinetu na kołach, który będzie czekał na pacjentki na placu Kościuszki.

Badania fundowane przez urząd dotyczą oczywiście pań przed 50. rokiem życia i po ukończeniu 69 lat, a więc tych, które nie są objęte programem NFZ.

Zgłoszenia na bezpłatną mammografię dla pań zamieszkałych w Sochaczewie przyjmuje ratusz. Pacjentki zainteresowane wykonaniem badania prosimy o kontakt z Wydziałem Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia pod numerem tel. 46 862 22 35 w. 440.

Do dyspozycji jest 45 miejsc. Badania wykonywane będą w godzinach 9.00-17.00.

Jak przekonują specjaliści, mammografia jest dzisiaj jedynym na świecie sposobem badania obniżającym umieralność na raka piersi, najczęstszego zabójcy kobiet. Wcześnie wykryty nowotwór jest w pełni wyleczalny. Zdecydowana większość pacjentek systematycznie poddających się temu badaniu, zyskuje pewność, że rak piersi ich nie dotyczy. Jeśli jednak lekarz zauważy jakieś zmiany, jest czas, aby poddać się skutecznemu leczeniu.

Zachęcamy panie, które nie są objęte programem NFZ, aby skorzystały z propozycji darmowego badania. Koszty mammografii, wynoszące obecnie ok. 150 zł, w tym wypadku pokrywa urząd miejski. (sos)

A A A
22-05-2023
godz.09:06
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 08.06.2023 r. 4247373 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy