Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Dzień Dziecka 2023 - Kraina Kopernika i Kosmosu

Dmuchańce, gra miejska, alpaki, zajęcia plastyczne i astronomiczne, bańki mydlane, ulubione gry w wersji XXL, konkurencje sportowe, miasteczko rowerowe czy giga kredki – to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekać będą na najmłodszych w czasie miejskich obchodów Dnia Dziecka. Do wspólnej zabawy zapraszamy maluchy, rodziców i dziadków.

W niedzielę 28 maja w parku Garbolewskiego od 14.00 do 18.00 na pewno nikt nie będzie się nudził!

Dzień Dziecka w Sochaczewie ma formułę rodzinnego pikniku. Park przy szkole muzycznej jest dzielony na strefy zainteresowań, a każdy może swobodnie przenosić się z jednej krainy do drugiej. I tak też będzie 28 maja.  Dziś przyglądamy się bliżej, jakie atrakcje szykuje dla najmłodszych….

 

KRAINA MIKOŁAJA KOPERNIKA

Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – ponieważ rok 2023 r. został ogłoszony Rokiem Mikołaja Kopernika, podczas Dnia Dziecka w Sochaczewie pojawią się zajęcia astronomiczne. Przeprowadzą je członkowie warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii:

- Spotkanie z ASTRONOMEM średniowiecznym.

- Jak zbudować zegar słoneczny? Skąd Kopernik wiedział, że to Ziemia porusza się wokół Słońca? Jak wygląda uderzenie meteorytu w powierzchnię księżyca? – to pytania na jakie młodzi adepci gwiezdnej wiedzy będą mogli odpowiedzieć po zajęciach z astronomami.

- Warsztaty robotyczne

A dla rodziców młodych astronautów - strefa „chill out” z rozstawionymi leżakami.

A A A
21-05-2023
godz.10:16
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 08.06.2023 r. 4247473 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy