Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Mroczne historie zakazanych ksiąg

Na rynku wydawniczym ukazała się książką „Księgi niesamowite, pisarze niezwykli” Radosława Jarosińskiego. Polecamy lekturę i zachęcamy do przyjścia na spotkanie z autorem, które odbędzie się 26 marca w kinie Odeon.

Radosław Jarosiński pracuje w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Jest on m.in autorem artykułów i książek popularnonaukowych, przybliżających historię powiatu sochaczewskiego: „Sochaczewska Ojczyzna Chopina” „Już tylko echo. Dzieje Famułek Królewskich”. Prywatnie jest też wielbicielem powieści grozy i fantasy oraz autorem opowieści z tych gatunków. Jego opowiadania publikowano na łamach rocznika „Sny umarłych”, w magazynie internetowym „Histeria” oraz antologiach „Licho nie śpi” i „Żertwa”.

„Księgi niesamowite, pisarze niezwykli” – pełnowymiarowy debiut Jarosław Jarosińskiego – ukazał się w styczniu tego roku nakładem Wydawnictwa IX. W książce autor stara się odpowiedzieć m.in. na pytania: czy Henryka Bourbona faktycznie otruto podręcznikiem o sokolnictwie? Dlaczego Francuzi masowo niszczyli publikację prezydenta Francoise Hollanda? Ilu ludzi zginęło z powodu „Szatańskich Wersetów”?  

A może lektura dzieła zrodziła też kolejne pytania? Jeśli tak, warto się spotkać z jego autorem - w niedzielę 26 marca o godz. 15.00 w kinie Odeon przy ul. Żeromskiego.

 

A A A
17-03-2023
godz.08:16
 


nadchodzące wydarzenia

sobota, 01.04.2023 r. 4136453 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy