Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Orkiestrowy rozkład jazdy

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 29 stycznia pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! I jak co roku, w powiecie sochaczewskim, za zbiórkę odpowiadać będzie sztab WOŚP – mieszczący się w hufcu ZHP.

Znowu na ulicach miasta i wszystkich gmin powiatu sochaczewskiego będzie kwestować 300 wolontariuszy zaopatrzonych w identyfikatory z imieniem i nazwiskiem, zdjęciem, numerem zbiórki oraz hologramem potwierdzającym jego oryginalność. Wolontariusze będą posiadać też orkiestrowe puszki zabezpieczone banderolami oraz charakterystyczne czerwone serduszka. Wszyscy będą kwestować tylko w miejscach publicznych i tylko do zmierzchu (do ok. godz. 16.00).

Motocykle, fiaty, strażacy
Jak co roku od rana zapraszamy na plac Kościuszki w Sochaczewie. Będzie grill, motocykle, muzyka i oczywiście puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o co zadbają panowie z Klub Motocyklowego Boruta MC Poland. Będą też strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kampinosie z wozami strażackimi i pyszną grochówką. Na plac zjadą się również popularne „maluchy”. Sochaczewskie Fiaty 126p od lat grają z WOŚP i tym razem również ich nie zabraknie. Będzie możliwość przejechania się takim autem. O pokazy pierwszej pomocy zadbają strażacy z Brochowa.

Celem 31. finału WOŚP jest walka z sepsą. I tu powstał pomysł, by pójść krok dalej i przy okazji Finału pomóc także chorym na nowotwory krwi. Na placu Kościuszki będzie można podzielić się cząstką siebie. Swoje stanowisko uruchomi przychodnia MEDICAMED i poprowadzi akcję rejestrowania potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Jedyne warunki, jakie trzeba spełnić, to wiek (18–55 lat) i ogólne zdrowie.

wARszTat ARTystyczny
W finałową niedzielę między 10.00 a 18.00 będzie tętnił życiem także wARszTat ARTystyczny mający siedzibę przy ul. Kwiatkowskiego 15 (na tyłach urzędu miasta). Tam, oprócz manualnych robótek, będzie można pograć w planszówki, coś zjeść i napić się herbaty. Na te zajęcia zapraszamy całe rodziny.

Bieg z Pierwszej Stolicy do Stolicy
W tym roku, jak i w poprzednich trzech, przez nasze miasto przebiegną uczestnicy biegu z Pierwszej
Stolicy do Stolicy. W Sochaczewie planują być w niedzielę o godz. 13:15. Do wspólnego pokonywania kilometrów zapraszamy biegaczy, ale też osoby gotowe pokibicować uczestnikom tego wydarzenia.

Licytacja na antenie Radia Sochaczew
Jednym z ważniejszych punktów sochaczewskiego grania będzie coroczna licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym tego najcenniejszego - Złotego Serduszka WOŚP. Złote Serduszka powstają z kruszcu otrzymanego w czasie poprzedniego Finału. Są to najbardziej prestiżowe symbole społecznego zaangażowania osób i firm w działalność WOŚP. Jak co roku Złotych Serduszek zostało wyprodukowanych sto, każde z nich jest oznaczone numerem. Zwyczajowo tylko kilka takich serduszek fundacja przekazuje do licytacji w sztabach. Pozostałe trafiają do licytacji w mediach. Sochaczewski sztab jest jednym z nielicznych, do którego co roku trafia Złote Serduszko. Nasze będzie miało numer 96. Jego licytację, jak zawsze poprowadzi Radio Sochaczew. Ponadto przez cały dzień radiowe studio będzie otwarte dla gości i wolontariuszy, dzięki którym będzie można na bieżąco śledzić przebieg akcji oraz pierwsze wyniki zbiórki.

Finał na Moto Przystani
Wiele atrakcji na ten dzień zaplanowała Moto Przystań w Plecewicach. Odbędzie się tam między innymi zimowy rodzinny spływ kajakowy, morsowanie, przejażdżki zabytkowymi terenowymi Land Roverami. Gości powita gorąca grochówka. Zbiórki, licytacje i ciekawe imprezy towarzyszące odbędą się też na terenie wszystkich okolicznych szkół. Z WOŚP zagrają m.in. „Osiemdziesiątka”, „Iwaszkiewicz”, „Ogrodnik”, Liceum F. Chopina, podstawówki, a nawet przedszkola. Duże wydarzenia wraz z licytacją orkiestrowych gadżetów i voucherów odbędą się w okolicznych gminach.

Dodajmy, że tegoroczną kwestę można wesprzeć także poprzez zbiórkę do skarbon stacjonarnych. Na terenie powiatu sochaczewskiego jest 25 takich miejsc, gdzie są zainstalowane sztabowe puszki. Szczegóły na stronie www.sochaczew.zhp.pl.
A A A
27-01-2023
godz.08:06
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.02.2023 r. 4043911 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy