Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Kolędowanie na wysokim C

Nie wiem, jak brzmią Chóry Anielskie, ale takie porównanie przyszło mi do głowy podczas niedzielnego koncertu Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej. Warto było wybrać się w ten deszczowy wieczór 15 stycznia do św. Wawrzyńca, aby posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru.
Poziom, jaki prezentuje obecnie zespół, stawia go bardzo wysoko w muzycznej hierarchii. Już pierwsza kolęda "Wśród nocnej ciszy", rozpisana na cztery głosy, z partiami solowymi, była zapowiedzią wyjątkowego koncertu. Usłyszeliśmy zarówno te dobrze znane, jak i mniej popularne pieśni bożonarodzeniowe sięgające XVI w., góralskie pastorałki i współczesne opracowania.
Słowo o repertuarze przygotowała jak zwykle prezes Towarzystwa, Daniela Cieślak, przypominając opinię Jana Pawła II, że mało jest narodów, które tak jak Polacy, wyśpiewały Boże Narodzenie. Na zakończenie chór oraz uczestnicy koncertu wspólnie wykonali "Bóg się rodzi", co mocno wybrzmiało w murach świątyni.
Chórem dyrygowała Ewa Szałapska, akompaniowała zaś Katarzyna Orlińska. Kilkudziesięcioosobowy zespół przygotował także oprawę muzyczną wieczornej mszy.
Podziękowania w imieniu słuchaczy, w tym wiceburmistrza Dariusza Dobrowolskiego, uczestniczącego w koncercie, złożył proboszcz Piotr Żądło, a obecni pożegnali chór gromkimi brawami. Za ufundowanie nowych garniturów dla męskiej części chóru, Daniela Cieślak podziękowała wiernemu sponsorowi zespołu - Grupie Aljeka Jerzego Kaczora. 

A A A
16-01-2023
godz.08:05
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 09.02.2023 r. 4043802 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy