Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Kameralny turniej „Siódemki”

Ponad 150 zawodników z 15 klubów wzięło udział w Mazowieckim Turnieju Judo Dzieci i Młodzików, który odbył się w sobotę 19 listopada w hali MOSiR przy ul. Kusocińskiego. Organizatorem zawodów był UKS „Siódemka” Sochaczew.

Imprezę otworzył trener Janusz Piechna, który przywitał przybyłych gości i wręczył podziękowania osobom wspierającym działalność klubu. Na dwóch matach, w czterech kategoriach wiekowych, rywalizowali zawodnicy w wieku od 9 do 15 lat. Gospodarze zawodów UKS „Siódemka” Sochaczew wystawili do zawodów blisko 30 reprezentantów. Wywalczyli oni w sumie 15 medali – siedem złotych, sześć srebrnych i dwa brązowe.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Ingrid Komodowski, Maja Janiszewska, Alicja Romaniuk, Oskar Woźniak, Filip Kaźmierski, Szymon Kaźmierski i Jan Orliński. Srebrne medale zdobyli: Kacper Kraszewski, Miłosz Żakowski, Michalina Spilaszek, Urszula Tarczyk, Dawid Adamski oraz Daniel Sanchez-Groński. Na trzecim miejscu zawody ukończyli Makar Makar i Marcel Wichrowski. Ponadto piąty był Wincent Komodowski a siódme miejsca zajęli Adam Kosiński i Marcel Orych.

Gościem specjalnym zawodów był Zbigniew Raubo. Utytułowany bokser był uczestnikiem mistrzostw świata oraz Europy. To m.in. czterokrotny mistrz Polski. Pięściarz już po zakończeniu kariery na ringu, jako trener, prowadził takich zawodników, jak Przemysław Saleta, Maciej Zegan, Krzysztof Włodarczyk, czy Artur Szpilka. Wśród jego podopiecznych był także Krzysztof Jotko walczący dla UFC.