Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Próbowali wejść do domu

Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka Sochaczewa z informacją, że odwiedzili ją dwaj mężczyźni w żółtych kamizelkach, którzy chcieli wejść do piwnicy jej domu, pod pozorem sprawdzenia, czy pomieszczenia można wykorzystać jako schronienie w przypadku zagrożenia wojną.

Mieszkanka nie wpuściła ich do domu i słusznie zrobiła, bo wszystko na to wskazuje, że mamy do czynienia z kolejnym sposobem oszustów na sprawdzenie, jakim majątkiem dysponują starsze osoby.

Ostatnio media szeroko informowały, że strażacy sprawdzają piwnice pod kątem ich przydatności jako schronienia np. w przypadku klęsk żywiołowych. To akcja przeprowadzana w całej Polsce na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednakże strażacy nie sprawdzają piwnic w domach jednorodzinnych!

Informacje te potwierdza oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie - st. kpt. Rafał Krupa.

- Prowadzimy takie działania, ale nie w prywatnych domach. Sprawdzamy m.in. budynki użyteczności publicznej, budynki wielorodzinne, usługowe, wszędzie tam gdzie występuje podziemna kondygnacja. Nie wchodzimy jednak na teren prywatnych posesji. Wcześniej w miarę możliwości kontaktujemy się z zarządcą lub administratorem obiektu i dokonujemy inwentaryzacji. Czynności często odbywają się w jego obecności. Do tej pory strażacy w powiecie sochaczewskim odwiedzili ok. czterystu takich miejsc, ale w żadnym przypadku nie było to budownictwo jednorodzinne. Strażacy podczas wykonywania tych czynności nigdy nie zakładają odblaskowych kamizelek, są ubrani w mundur. Posiadają też legitymację służbową i na prośbę zainteresowanego, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, mają obowiązek potwierdzić swoją tożsamość. A o przypadkach próby wejścia do prywatnego domu, pod pozorem działań inwentaryzacyjnych straży pożarnej, powinno się natychmiast informować policję – mówi rzecznik sochaczewskiej straży pożarnej.

A A A
22-11-2022
godz.21:21
 


nadchodzące wydarzenia

niedziela, 27.11.2022 r. 3926257 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy