Sochaczew Sochaczew Sochaczew
700 tysięcy na dwa chodniki

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił wymianę dwóch odcinków chodnika przy alei 600-lecia i ul. Piłsudskiego. Prace idą sprawnie, pochłoną ponad 700 tysięcy, mają zakończyć się najpóźniej na przełomie października i listopada.

Jak informuje rzecznik prasowy MZDW Monika Burdon, w tym roku zarząd przeprowadzi wymianę dwóch chodników w ciągu drogi numer 705.
- Pierwsze zadanie obejmuje odcinek 280 metrów chodnika przy ul. Piłsudskiego, natomiast drugie to 290 metrów przy al. 600-lecia. Kostka zastąpi stare, zniszczone betonowe płyty leżące na odcinku od mostu nad Utratą do skrzyżowania alei 600-lecia z ulicą Trojanowską – wyjaśnia rzecznik MZDW.

Zlecony wykonawcy zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącego chodnika wraz z obrzeżami i  podbudową, renowację systemu odwodnienia, ułożenie nowego chodnika oraz odtworzenie trawników.

- Wykonawca ma czas do 6 listopada, ale prace idą bardzo sprawnie i na przykład na ul. Piłsudskiego powinny zakończyć się po 20 września. Koszt realizacji tych remontów to 731 tysięcy złotych – informuje Monika Burdon.

Z kolei radny wojewódzki, wiceprzewodniczący sejmiku Mirosław Adam Orliński przypomina, że w ostatnich pięciu latach MZDW zainwestowało w swoje drogi na terenie Sochaczewa prawie 28 mln. zł.

- Zabiegałem u radnych sejmiku i marszałka o pieniądze na nowy mostu na Pisi, przebudowę ulicy Chodakowskiej, Piłsudskiego, Chopina, al. 600-lecia oraz na kilka etapów prac prowadzonych w ulicy 15 Sierpnia. Nasz odcinek 15 Sierpnia zaczyna się przy wiadukcie obwodnicy i biegnie do granic miasta w Kozłowie Biskupim. Myślę, że ze zmian zadowoleni są też piesi, którym oddaliśmy do użytku ponad 1,5 km zupełnie nowego chodnika w ul. Wyszogrodzkiej. Większość tych prac prowadziliśmy we współpracy z miastem. Ratusz finansował projekty i oświetlenie ulic, a samorząd Mazowsza wykonawstwo – podsumowuje Mirosław Adam Orliński.

Przypomnijmy, że na terenie miasta większością dróg opiekuje się ratusz, ale w granicach administracyjnych Sochaczewa leżą też drogi krajowe (2 km obwodnicy), wojewódzkie (15 km) i powiatowe (17 km). Drogi wojewódzkie to ul. Wyszogrodzka, Chodakowska, Chopina, 600-lecia, Piłsudskiego, Żyrardowska, 15 Sierpnia (na odcinku od obwodnicy do granic miasta w dzielnicy Malesin). Drogi powiatowe to siedemnaście ulic: Towarowa, Okrzei, Sienkiewicza, Botaniczna, Boryszewska, Inżynierska, Ziemowita, Staszica, Trojanowska, Młynarska, Łąkowa, Mostowa, Brukowa, Gawłowska, Księcia Janusza, Głowackiego i Lubiejewska (do obwodnicy).

(daw)

A A A
16-09-2022
godz.20:02
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 27.09.2022 r. 3823289 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy