Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Daniel Michałowski zwycięzcą 39.Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą

W niedzielę 11 września ponad setka zawodników wystartowała w 39. Półmaratonie Szlakiem Walk nad Bzurą.

Zwycięzcą został Daniel Michałowski z Grodziska Mazowieckiego z czasem 1:19:03. Wśród kobiet zwyciężyła Beata Dąbrowska z czasem 1:27:12.

 

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim biegaczom i biegaczkom, którzy zdecydowali się na start w naszym biegu. Dokładnie 106 osób wystartowało w biegu głównym i 12 małych zawodników w Biegu Malucha.

Bieg Malucha wygrał Michał Pisarek, dwukrotny zwycięzca naszych wakacyjnych Wyzwań Biegowych dla dzieci. Wśród dziewcząt najszybsza była Julia Śmiałkowska, również dwukrotna zwyciężczyni Wyzwań w najmłodszej kategorii dziewcząt.   

 

Najlepsi zawodnicy z Powiatu Sochaczewskiego to Izabela Rutkowska  i Mateusz Zaręba, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz rowery ufundowane przez firmę BIKELAND

Najstarsi zawodnicy dzisiejszego biegu to Jolanta Zapałowska i Czesław Nowakowski. Najmłodsi Anna Piórkowska  i Witold Sęk. Pamiątkowa statuetka upamiętniająca pomysłodawcę biegu Pana Jana Cebrzyńskiego za 72 miejsce trafiła  do Doroty Stańczuk.

 

 

Otwarcie zawodów odbyło na stadionie przy ul. Warszawskiej 80. Imprezę prowadził Marcin Odolczyk. O historii kampanii wrześniowej 1939 roku na terenie ziemi sochaczewskiej opowiadał  Maciej Małecki - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który objął naszą imprezę honorowym patronatem i wystartował również symboliczną rundę honorową na bieżni stadionu.

 

 

W otwarciu biegu, jak zakończeniu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Sochaczewa Dariusz Dobrowolski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Arkadiusz Karaś, Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska, Dyrektor MOSiR Anna Pawłowska, radny miejski Piotr Pętlak, który odpowiadał również za wolontariuszy z Klubu Wolontariuszy przy CUS.

 

Biegacze mieli do pokonania trasę z Kamiona z terenu Szkoły Podstawowej,  gdzie zawodników powitała dyrektor Szkoły Pani Marzena Cichy.

 

Tegoroczna trasa wiodła z Kamiona przez Witkowice, Brochów, Malanowo, Konary, Sochaczew ulicami Wyszogrodzka, Powstańców Warszawy, Wspólna, Krzywoustego,  Topolową, Chopina, Młynarska, Łąkowa, Trojanowską, Okrężną, Targową, Kochanowskiego, Polna, Świerkowa, Długa, Starzyka, Warszawską na stadion.

 

Zawodnicy wystartowali o godz. 10.00, a tymczasem na stadionie przy ul. Warszawskiej o godz. 10.30 odbył się Bieg Malucha na dystansie 200 m. Wszyscy mali zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale i nagrody rzeczowe , a najlepsi również puchary.

Szczegółowe wyniki przedstawialiśmy już w niedzielę, tymczasem czas na podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji imprezy.

 

W pakietach startowych, wszyscy zawodnicy otrzymali koszulkę, ufundowaną przez firmę VFM REAL ESTATE, naszego nowego sponsora, z którym mamy nadzieję, nawiązać długofalową współpracę. Firma buduje naprzeciwko naszych obiektów osiedle mieszkaniowe 7.Dzielnica. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ufundowanie koszulek dla zawodników. Dziękujemy Panu Michałowi Zaczkowskiemu - członkowi Zarządu za obecność i wręczanie nagród na dekoracji.  Ogromne podziękowania również dla firmy FAST SERVICE, która już nie pierwszy raz wspiera nas w organizacji imprez sportowych, a która i w tym roku nie zawiodła.

W pakietach startowych były również produkty od firmy Helio ,  Mars Polska , Bakoma a także dyplomy od Drukarni Asprint w Chrzczanach. Serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc, której nam Państwo udzielacie. Medale, jak co roku ufundował Burmistrz Sochaczewa, Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta.

Pilotem biegu był Grzegorz Skwira z Nauka Jazdy OSK Strażak

Na trasie czekały na zawodników 4 punktów z wodą dzięki firmie Żywiec, której też dziękujemy za kilkuletnie już wsparcie , z niezawodnymi harcerzami z Hufca ZHP Sochaczew a dokładnie z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Echo” im. Tonego Halika i 1 Drużyny Harcerskiej im. Św. Maksymiliana Kolbe w Teresinie oraz wolontariuszami z Klub Wolontariuszy przy CUS Sochaczew i WOPR SOCHACZEW. Wodę na trasie dowozili również fantastyczni rowerzyści Crazy Cyclist Sochaczew tym razem pod wodzą Piotra Szynerta. 

O bezpieczeństwo na trasie zadbali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, wspierani przez strażaków z OSP z terenu Gminy Sochaczew : OSP WYCZÓŁKI, FELIKSÓW, NOWE MOSTKI, MOKAS,DACHOWA, OSP z terenu Gminy Młodzieszyn, Brochów : OSP Witkowice, MŁODZIESZYN i BROCHÓW. Zabezpieczenie medyczne imprez Daniela Łukaszyka dbało o zdrowie uczestników na całej trasie biegu i na stadionie przy ul. Warszawskiej 80.

Posiłek regeneracyjny ufundował niezawodny Maciej Brażuk z  Osady Puszczańskiej, a soki Tęczowy Ogród Przemysław Wasilewski. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Puchary dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, Gmina Sochaczew, i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie, który zadbał również nagrody finansowe.

 

Ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie - Dyrektor MOSiR Annie Pawłowskiej, Klaudii Barańskiej, Izabeli Wojdyno, Magdalenie Gałaj, Małgorzacie Jaczyńskiej, Grzegorzowi Charazińskiemu, Patrycji Gorzkowskiej, Sławomirowi Szczęsnemu, Pawłowi Szczęsnemu, Henrykowi Zielińskiemu, Antoniemu Gołębiowskiemu , Andrzejowi Pasińskiemu  i przede wszystkim Krzysztofowi Włodarczykowi, a także pomocnikowi, który nie odpuszcza żadnego półmaratonu – panu Grzegorzowi Kucharskiemu.

Dziękujemy wszystkim urzędom , instytucjom, sponsorom, osobom prywatnym, służbom za nieocenioną pomoc.

Przepraszamy wszystkich mieszkańców za utrudnienia na trasie biegu i dziękujemy za zrozumienie. Bieg ma szczytny cel – upamiętnienie żołnierzy walk wrześniowych, więc mamy nadzieję, ze nie macie nam Państwo za złe chwilowe utrudnienia w ruchu.

Liczymy , że za rok spotkamy się z zawodnikami i wszystkimi pomocnikami ponownie. Jesteśmy jedną z najstarszych imprez biegowych w całej Polsce, mamy nadzieję, że na przyszłorocznej 40 edycji spotkamy się w większym gronie.

Szczegółowe wyniki na stronie https://dostartu.pl/39-po-maraton-szlakiem-walk-nad-bzura-v7874

Poniżej zwycięzcy i nagrodzeni 39.Półmaratonu Szlakiem Walk nad Bzurą

 

GENERALNA MĘŻCZYZN

Puchar Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie I miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

DANIEL MICHAŁOWSKI

 

Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sochaczewie

za zajęcie II miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

MATEUSZ ZARĘBA

 

Puchar I Zastępcy Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie III miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

 MAREK DZIĘGIELEWSKI

 

Puchar II Zastępcy Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie IV miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

MICHAŁ LIBERADZKI

 

Puchar Wójta Gminy Sochaczew

za zajęcie V miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

ANDRZEJ TRAWIŃSKI

 

Puchar Firmy VFM Sp. z o.o.

za zajęcie VI miejsca

w klasyfikacji generalnej mężczyzn

KAMIL SKORUPA

 

 

GENERALNA KOBIET

 

Puchar Starosty Sochaczewskiego

za zajęcie I miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

BEATA DĄBROWSKA

 

Puchar Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Sochaczew

za zajęcie II miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

MARCELINA KARBOWIAK

 

Puchar Firmy VFM Sp. z o.o.

za zajęcie III miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

MARZENA SADOWSKA

 

Puchar Wicestarosty Powiatu Sochaczewskiego

za zajęcie IV miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

AGNIESZKA FLONT

 

Puchar Firmy FAST SERVICE GROUP

za zajęcie V miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

 IZABELA RUTKOWSKA

 

 

Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie

za zajęcie VI miejsca

w klasyfikacji generalnej kobiet

EWA GUSZCZA

 

 

 

 

Do 29 l. mężczyzn

Puchar Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn

 JAROSŁAW PIÓRKOWSKI

 

Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

za zajęcie II miejsca

w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn

MACIEJ SIKORA

 

Puchar Firmy VFM Sp. z o.o.

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 29 lat mężczyzn

OLEKSANDR MIKHALETS

do 39 l. mężczyzn

Puchar Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn

MICHAŁ SZYBALSKI

 

 

Puchar Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie II miejsca

 w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn

BARTŁOMIEJ GARNEK

 

Puchar Redakcji Radia Sochaczew

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 39 lat mężczyzn

PIOTR ZIELIŃSKI

do 49l. mężczyzn

Puchar Starosty Sochaczewskiego

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn

PRZEMYSŁAW CHMIEL

 

 

Puchar  Firmy MARS

za zajęcie II miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn

MICHAŁ WOJCIECHOWSKI

 

 

Puchar  Drukarni w Chrzczanach

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat mężczyzn

SEBASTIAN SZALADZIŃSKI

do 59 l. mężczyzn

Puchar  OSADY PUSZCZAŃSKIEJ

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn

JACEK KULIK

Puchar  FIRMY TĘCZOWY OGRÓD

                                   za zajęcie II miejsca   

w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn

KRZYSZTOF SITEK

 

 

Puchar  Komendant Hufca ZHP w Sochaczewie

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 59 lat mężczyzn

RAFAŁ PYTLIŃSKI

do 69 l. mężczyzn

Puchar  Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn

MAREK POCIECH

Puchar  Firmy HELIO S.A.

za zajęcie II miejsca

w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn

HENRYK KUCIEJCZYK

 

 

Puchar Redakcji Dwutygodnika Ziemia Sochaczewska

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 69 lat mężczyzn

JERZY KUCZKOWSKI

 

 

Pow. 70 l. mężczyzn

Puchar Firmy VFM SP. z o.o.

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej pow. 70 lat mężczyzn

MIROSŁAW SUK

 

 

Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej  Straży Pożarnej

za zajęcie II miejsca

w kat. wiekowej powyżej 70 lat mężczyzn

STANISŁAW HRYMAK

 

 

Puchar Redakcji Tygodnika Express Sochaczewski

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej pow. 70 lat mężczyzn

STANISŁAW OSIŃSKI

do 29 l. kobiet

Puchar Burmistrza Sochaczewa

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 29 lat kobiet

ANNA PIÓRKOWSKA

 

do 39 l. kobiet

Puchar Wicestarosty Sochaczewskiego

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 39 lat kobiet

ALICJA GROCHOCKA

 

Puchar Wójta Gminy Sochaczew

za zajęcie II miejsca

 w kat. wiekowej do 39 lat kobiet

MARLENA ROGUSZEWSKA

Puchar Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 39 lat kobiet

IWONA DRZEWIECKA - GAJDA

 

Do 49 l. kobiet

Puchar Firmy FAST SERVICE GROUP

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat kobiet

ANNA WASILEWSKA

 

 

 

Puchar Dyrektora MOSiR

za zajęcie II miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat kobiet

DOROTA RAKOCZY

 

Puchar Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej

w Sochaczewie

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej do 49 lat kobiet

ANNA MILCZAREK

 

 

Pow. 50 l. kobiet

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie I miejsca

w kat. wiekowej powyżej 50 lat kobiet

JOLANTA ŻEBROWSKA

Puchar Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego

za zajęcie II miejsca

 w kat. wiekowej powyżej 50 lat kobiet

JOLANTA WAGNER

Puchar OSK STRAŻAK

za zajęcie III miejsca

w kat. wiekowej powyżej 50 lat kobiet

DOROTA STAŃCZUK

 

 

Statuetki :

 

Statuetka Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych

dla Najlepszego Zawodnika Powiatu Sochaczewskiego

MATEUSZ ZARĘBA

 

Statuetka Firmy TĘCZOWY OGRÓD

dla Najlepszej Zawodniczki Powiatu Sochaczewskiego

IZABELA RUTKOWSKA

 

Statuetka Firmy HELIO S.A.

dla Najstarszego Zawodnika

CZESŁAW NOWAKOWSKI

 

 

Statuetka Firmy BAKOMA

dla Najstarszej Zawodniczki

JOLANTA ZAPAŁOWSKA

 

 Statuetka Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej

w Sochaczewie

dla Najmłodszego Zawodnika

WITOLD SĘK

 

 

Statuetka Firmy ŻYWIEC ZDRÓJ

dla Najmłodszej Zawodniczki

ANNA PIÓRKOWSKA

 

 

Statuetka Posła na Sejm RP

Macieja Małeckiego

za zajęcie 72 miejsca w klasyfikacji generalnej

DOROTA STAŃCZUK

 

 

BIEG MALUCHA

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie I miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. chłopców

MICHAŁ PISAREK

 

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie II miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. chłopców

FRANCISZEK GRABOWSKI

 

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie III miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. chłopców

JAN SZYMAŃSKI

 

 

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie I miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. dziewcząt

JULIA ŚMIAŁKOWSKA

 

 

 

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie II miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. dziewcząt

EMILIA PADUCH

 

 

Puchar Burmistrza Sochaczew

za zajęcie III miejsca

w BIEGU MALUCHA

w kat. dziewcząt

KAMILA GAJEWSKA

 

 

 

wyniki 11.09.2022.xls

A A A
11-09-2022
godz.11:23
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 27.09.2022 r. 3823292 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy