Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Trzecie spotkanie z muzyką organową

To propozycja nie tylko dla melomanów. Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej to spotkanie z wybitnymi muzykami, uznanymi w środowisku, koncertującymi w kraju i za granicą, nagrywającymi świetnie sprzedające się płyty. Warto przyjść i posłuchać, do czego gorąco zachęcamy. Najbliższy koncert już w niedzielę 25 września o 19.00 w kościele MB Różańcowej. Wstęp wolny.

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej
Mistrzowie i Uczniowie
Kościół pw. św. Wawrzyńca, ul. Kard. S. Wyszyńskiego
Wstęp wolny

25 września, godz. 19.00

Patryk Podwojski – organy
Karolina Jędrzejewska – skrzypce
Kamila Łukaszewicz – wiolonczela

Program:
Jan Sebastian Bach – Arioso (wiolonczela)

Ignacy Jan Paderewski – Melodia na skrzypce i fortepian z op.16

Improwizacja – Preludium i fuga w barokowym stylu

Improwizacja – Partita chorałowa w barokowym stylu na temat pieśni Bądźże pozdrowiona

Robert Schumann – Etiudy kanoniczne op. 56 no 4 i 5

Flor Peeters – Largo op.71 no 2 oraz Improwizacja, Toccata w stylu romantycznym

Patryk Podwojski ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku a w latach 2015-2021 pełnił funkcję organisty Archikatedry w Gdańsku-Oliwie. Brał udział w licznych konkursach organowych m.in. I miejsce zajął na XXVI Międzynarodowym Konkursie Organowym w Rumii, dwukrotnie był finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego w Gdańsku. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów. Jest prezesem Fundacji Promocji Sztuki im. Feliksa Nowowiejskiego oraz dyrektorem trzech festiwali muzyki organowej. W 2017 roku wydał debiutancką płytę nagraną na wielkich organach bazyliki archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie. Koncertuje aktywnie w kraju oraz za granicą jako kameralista oraz solista.


Festiwal finansowany ze środków Miasta Sochaczew w ramach projektu „Międzypokoleniowy Inkubator Kultury”. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej, miasto Sochaczew, Państwowa Szkoła Muzyczna i parafia św. Wawrzyńca.

A A A
23-09-2022
godz.08:48
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 27.09.2022 r. 3823296 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy