Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Jazzowa rodzina w amfiteatrze

W ramach kolejnej odsłony IV Sochaczewskiego Festiwalu Jazzowego, w niedzielę 7 sierpnia o godz. 19.00, w amfiteatrze wystąpi niezwykły duet, córka i ojciec, Dorota i Henryk Miśkiewicz.

Dorota i Henryk Miśkiewicz przyjadą do Sochaczewa z kompozycjami, które trafiły na wydaną w ubiegłym roku płytę „Nasza miłość”. Choć występują na scenie od lat, to ich pierwszy wspólny krążek nagrany przez córkę i ojca. Ukazał się w roku 70. urodzin Henryka Miśkiewicza.

Dorota Miśkiewicz to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, autorka tekstów. Czytelnicy magazynu Jazz Forum uznali ją za najlepszą jazzową wokalistkę minionego roku. Artystka zwycięża w ankiecie Jazz Top już czwarty raz z rzędu.

Henryk Miśkiewicz, to wybitny saksofonista i klarnecista, muzyk wszechstronny, oddany polskiemu jazzowi, laureat kilku Fryderyków. Grał w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego, koncertował na całym świecie m.in. z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim i Wojciechem Karolakiem. Uczestniczył w nagraniach kilkudziesięciu płyt, a z jego kunsztem zapoznamy się słuchając m.in. krążków Łucji Prus, Krystyny Prońko, Danuty Błażejczyk, Alicji Majewskiej czy Michała Bajora.  W 2017 został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Grupa wystąpi w składzie: Dorota Miśkiewicz – śpiew, Henryk Miśkiewicz – saksofon altowy, sopranowy, sopranino, Piotr Orzechowski „Pianohooligan” – fortepian, Sławomir Kurkiewicz – kontrabas i Michał Miśkiewicz – perkusja.

 

A A A
04-08-2022
godz.13:05
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752444 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy