Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Zawodnicy Mata Leao z medalami

Mata Leao Jiu-Jitsu Sochaczew to jedno z niedawno powstałych w naszym mieście stowarzyszeń sportowych. Jego zawodnicy, trenowani przez Pawła Wasilewskiego, osiągają już sukcesy na ogólnopolskich zawodach.

Siedmioro reprezentantów klubu w sobotę 30 lipca wzięło udział w zawodach brazylijskiego Ju-Jitsu Summer Open rozgrywanych w Luboniu i wywalczyli łącznie osiem medali. W różnych kategoriach wagowych, w konkurencja z kimonami i bez kimon, w imprezie wzięło udział ok. 600 zawodników.

Jako pierwsza do boju stanęła Zuzanna Wańka, w kategorii do 58,5 kg. Udało jej się wywalczyć brązowy medal. W kategorii „Gi master 1, purpura open”, Marcin Sejdak (97,5kg) stanął na drugim stopniu podium. Marcin to prawdziwy wojownik i dlatego wystartował również w rywalizacji bez kimon, gdzie wywalczył brązowy medal. Brąz przywiózł także Alan Dutkowski (94,3 kg), który wystartował w turnieju „Gi adult - biały”.

Złoto, w bardzo trudnych i wyrównanych bojach, wyrwał przeciwnikom Damian Glanc. Z kolei Tomasz Wańka (94,3 kg) przywiózł z zawodów dwa złote medale, zdobyte w kategoriach „Gi master 1, biały” oraz „master 2”.

Bardzo wyrównaną walkę stoczyła Izabella Godlewska (66,5 kg) w kategorii „no-gi, niebieski”. Wojowniczka Mata Leao Jiu Jitsu Sochaczew zakończyła zawody ze srebrnym medalem. W najliczniej obsadzonej kategorii „no-gi, adult biały” wystartował Paweł Szwarc (79,5 kg) Pierwsza walkę wygrał na punkty, następną przez gilotynę. Niestety, w kolejnym starciu uległ bardziej doświadczonemu rywalowi. Przed Pawłem zapewne jeszcze wiele sukcesów, bo on dopiero „rozpędza się” na macie.