Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wakacje z wąskotorówką 2022

Przez całe wakacje w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie trwa kolejna edycja „Wakacji z wąskotorówką” w wyjątkowym roku jubileuszu stulecia sochaczewskiej kolei wąskotorowej.

Do 28 sierpnia muzeum proponuje cykl zajęć edukacyjno-warsztatowych o zróżnicowanej tematyce, choć głównym wątkiem jest oczywiście stulecie naszej kolei. Do wyboru są lekcje stacjonarne, jak również lekcje wyjazdowe.

Lekcje stacjonarne odbywają się w salach edukacyjnych, wystawowych i muzealnym skansenie. Lekcje wyjazdowe dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia odbywają się w każdy piątek, sobotę i niedzielę lipca oraz sierpnia, trwają od godz. 9.15 do 15.20. Na każdą z nich składa się wykład w muzealnym skansenie, przejazd kolejką do Tułowic, spacer po puszczy, gra terenowa z nagrodami i quiz weryfikujący nabytą wiedzę. Przewodnicy przybliżają wybrane, ciekawe obiekty znajdujące się w zbiorach Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz ciekawe miejsca mijane po drodze. Lekcje odbywają się w grupach do 25 osób i warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce. MKW zaprasza do udziału w nich w weekendy 29-31 lipca, 5-7, 12-15, 19-21 oraz 26-28 sierpnia. Dodatkowy, specjalny wyjazd zaplanowano na czwartek 25 sierpnia. Odbędzie się wagonami motorowymi Mbd1 z przystankami po drodze, by miłośnicy fotografii mogli wykonać zdjęcia zabytkowego składu i mijanej po drodze przyrody.

Nieco inna będzie też ostatnia wyjazdowa lekcja, zaplanowana na 28 sierpnia, kończąca wakacje z wąskotorówką 2022. Tego dnia muzeum organizuje przejazd pociągiem Retro z atrakcjami podczas pikniku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach. Będą zdjęcia na muzealnej ściance, modele do sklejania, kolorowanki, muzealna gra terenowa i wiele innych.

Mieliśmy okazję wziąć udział w jednej z takich lekcji, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji i pracownikom Muzeum Kolei Wąskotorowej.

daw & Julia Kijoch

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć : https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/posts/pfbid022TQAQit5DqHqZ1g5JFSRrVcvaEFrNuyVGVCj9jqkei2xM4nWr3DR5wEZ9PWoJDHhl

 

A A A
17-07-2022
godz.14:04
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752443 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy