Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wnętrze gotowe. Został łącznik

Uważnie przyglądamy się jednej z największych inwestycji sportowych sochaczewskiego samorządu ostatnich lat – budowie sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Jej koszt to 5,3 mln zł. Prace zmierzają do szczęśliwego finału.

Nowy obiekt jest budowany przez sochaczewską firmę Ella. Ma wymiary zewnętrzne 36,5 m x 31 m, pod dachem znalazły się 844 m2 pomieszczeń, z czego powierzchnia samej hali to 605 m2.

Duże zmiany zaszły wokół obiektu. Przebudowany został cały układ komunikacyjny. Powstała jezdnia szeroka na cztery metry z półtorametrowym chodnikiem, nowe miejsca postojowe. Zupełnie inaczej wygląda teraz wjazd od strony ul. Pionierów. Na dach budynku trafiły panele fotowoltaiczne przekształcające energię słoneczną w energię do zasilania urządzeń znajdujących się wewnątrz. Kończą się prace nad elewacją. Ostatnim etapem na zewnątrz będzie ustawienie ławek, koszy na śmieci oraz posadzenie nowej zieleni.

Wnętrze hali jest już gotowe. Ułożono parkiet, pomalowano ściany aż po sufit, montowane są ruchome trybuny. Pracownicy bardzo dokładnie sprawdzają dostarczony osprzęt, tj. kosze, bramki, siatki do gry w siatkówkę, słupy na których zostają zamocowane, materace, a nawet podium dla zwycięzców.

- Zanim zapłacimy za ten osprzętu, musimy się upewnić,  że zamówienie się zgadza, nie ma żadnych wad fabrycznych, każdy element wyposażenia sali spełnia odpowiednie wymogi – wyjaśnia kierownik budowy Janusz Wiercioch.

Do 20 lipca hala zostanie wysprzątana, umyta i zamknięta na klucz w oczekiwaniu na odbiory techniczne. Ostatnie prace wykończeniowe trwają w 240-metrowym łączniku. Ściany są pomalowane i zabezpieczone trwałą wykładziną. Podłogi czekają już tylko na fugowanie. Właściwie gotowy jest wiatrołap, hol i pomieszczenie gospodarcze. Dla młodych sportowców powstały dwie przebieralnie – dla dziewcząt i chłopców – wyposażone w umywalnie, toalety oraz prysznice. Te ostatnie czekają tylko na obsadzenie brodzików. Dostawca armatury łazienkowej przywiózł na plac budowy brodziki w złym rozmiarze i Ella zażądała ich wymiany na właściwe.  

W łączniku zostały do wykonania drobne rzeczy jak położenie listew przy futrynach i cokołów przy podłodze a to oznacza, że do końca lipca inwestycja zostanie zakończona. Daje to cały miesiąc na przeprowadzenie odbiorów technicznych, by od września z nowoczesnej infrastruktury mogli zacząć korzystać młodzi sportowcy.

seb

więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/posts/pfbid0eWt6o4WcfNaudTHgTUVeDHXxWUNV96hpVyagKUVWKELLbbQCiu2fRacoqmnUxE6Vl

 

A A A
14-07-2022
godz.11:20
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752384 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy