Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Twórczość wystawiona w Oknie
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Nieodłącznym już elementem Lata w Sochaczewie stało się Okno Sztuki Marcina Hugo-Badera. Podobnie jak w ubiegłym roku wystawy pojawiają się w trzech sochaczewskich parkach - w Chodakowie, parku Chopina oraz parku I. W. Garbolewskiego.

Przez wydarzenie przewinęło się już ponad 50 twórców, a inicjatywa sięga roku 2009, kiedy to Marcin Hugo-Bader postanowił wyjść ze swoją twórczością poza domy kultury i galerie i zaprezentował jedną ze swoich instalacji w oknie sklepu papierniczego pana Jankowskiego. Były to cztery wiersze haiku wpisane w flagę Japoni.

Okno Sztuki stało się okazją dla utalentowanych ludzi do zaprezentowania swojej twórczości szerokiemu gronu odbiorców i współgra z innymi wydarzeniami kulturalnymi sochaczewskiego lata. Formuła sprawdza się, a, jak mówi Marcin Hugo-Bader, połączenie muzyki ze sztuką tworzy wspaniałą synergię. Te dwie formy doskonale na siebie wpływają i wzajemnie się wzbogacają.

Nie można zapominać, że Okno Sztuki to wciąż przestrzeń również do prezentowania poezji. Swoje wiersze czytali w jego ramach choćby Sylwia Łukawska, Sławomir Trojanowski, czy Jolanta Małczak.

Przed nami jeszcze osiem odsłon wydarzenia w te wakacje. Artystów spotkać będzie można w trzech sochaczewskich parkach w każdą niedzielę do końca wakacji. A chętni do zaprezentowania swojej twórczości w tej formie wciąż mogą się zgłaszać na adres mailowy: m.hugo@wp.pl lub pod numerem telefonu 604738086.

A A A
04-07-2022
godz.08:06
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 18.08.2022 r. 3757735 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy