Sochaczew Sochaczew Sochaczew
W klimacie starej Warszawy

Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa pod dyrekcją Ludwika Skrzypka, w towarzystwie wokalisty Piotra Milczarka, rozpoczęła dziś cykl letnich koncertów w parkach miejskich. Gości przywitała i zaprosiła na kolejne muzyczne i teatralne spotkania, sekretarz miasta Joanna Niewidomska-Kocik.

W Chodakowie rozstawiono 170 krzesełek, ale i taka liczba okazała się za mała. Licznie przybyła publiczność przyszła posłuchać folkloru warszawskiego i na pewno nie zawiodła się wychodząc z godzinnego koncertu pełnego przebojów przybliżających klimat dawnej stolicy. Wspólnie z artystami śpiewano takie szlagiery jak „To ostatnia niedziela”, "Już taki ze mnie zimny drań", „Panna Andzia ma wychodne” czy „Balladę o Felku Zdankiewiczu” znaną z charakterystycznego refrenu ojra tarira. Na koncert złożyły się również piosenki "Chodź na Pragę", „Hanko”, „Zabawa u maglarki”, „Ja jestem chory”, "Jesteśmy na wczasach", a na bis Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa wykonała najbardziej znane tango na świecie, „Libertnago” Astora Piazzolli.

W parku zagościły prace sochaczewskich artystów, których do dzielenia się swą twórczością zachęca od lat pomysłodawca projektu Okno Sztuki, Marcin Hugo-Bader.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie

 

A A A
03-07-2022
godz.13:07
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 18.08.2022 r. 3757741 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy