Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pół tysiąca na starcie

470 zawodników wystartował w IX edycji Biegu Cichociemnych organizowanego przez Dragon Fight Club i miasto Sochaczew przy współpracy licznych partnerów. Znowu można było sprawdzić się w ekstremalnych warunkach oraz oddać hołd patronom imprezy, którzy dali początek polskim wojskom specjalnym, czyli spadochroniarzom Armii Krajowej.
Wydarzenie otworzył Piotr Osiecki. Burmistrz podkreślił, że najważniejszym przesłaniem, które towarzyszy biegowi, jest pamięć o żołnierzach Armii Krajowej, o Cichociemnych, często bezimiennych bohaterach, którzy położyli na szali wszystko, co mieli najcenniejszego.
- Wśród nich był m.in Aleksander Tarnawski, który przyjeżdżał do nas, dopingował was, trzymał za was kciuki, był dumny że kolejne pokolenia to przesłanie polskiego patriotyzmu niosą ze sobą – mówił.
Nawiązując do wydarzeń na Ukrainie zauważył, że żyjemy w czasach niepokoju, wszystko co mamy nie jest dane raz na zawsze, a w biegu startuje liczna grupa uchodźców, których najbliżsi walczą teraz z bronią w ręku.
- Życzę wam, byście pokonując kolejne przeszkody pokonywali własne słabości, byli dumni z tego, że bierzecie udział w tym biegu i byli dumni, że ten bieg ma takich zacnych patronów – zaznaczył.
Bieg Cichociemnych to jeden z największych biegów przeszkodowych w Polsce. Na uczestników czekają naturalne przeszkody terenowe (rzeka, błoto, zarośla, wzniesienia), ale też sztuczne utrudnienia - pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, ściany o różnej wysokości, trzeba się wspinać na samochody, nurkować w podziemnych tunelach, zjechać do rowu z wodą, wydostać z dołu z pianą itd.
W biegu na 5 km wystartowało 183 zawodników, w tym 74 kobiety, a najlepszy wynik osiągnął Dawid Włodarczyk z Kutna (00:57:31). Na dystans 10 km zdecydowało się 115 osób, w tym 25 pań, a całą trasę w najkrótszym czasie 01:46:20 pokonał Marcin Zieliński z Warszawy. Do startu na morderczym dystansie 14 km przystąpiło 85 zawodników, w tym 10 pań. Niepokonany okazał się Michał Ostapowicz z Łowicza (01:45:07). Były też dwa biegi dla najmłodszych w wieku 9-12 lat oraz 13-15 lat (87 zawodników).
Uczestnicy imprezy pytani o wrażenia zgodnie podkreślali, że Dragon Fight Club przygotował katorżniczą trasę, bardzo ciężką i wymagającą, wejścia stromymi zboczami i zejścia dawały wycisk, odcinki pełne błota i wody po pas wyciągały ostatnie siły. Jednocześnie w komentarzach na Facebooku nie brakowało pochwał - było warto wziąć kolejny raz udział, super atmosfera, pomocni ludzie na trasie, obsługa i organizatorzy. Robicie super robotę. Trasa świetna. Poziom ciężkości 9.5/10. A już za rok X jubileuszowa edycja Biegu Cichociemnych.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie/posts/pfbid0vbK1euqsVPNsRE8ccLPUBzPsfPBZ3RX6G9aGx55bQB4A6yVM6MLuBkuQf4Rkb9D4l

 

daw

A A A
02-07-2022
godz.10:26
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752400 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy