Sochaczew Sochaczew Sochaczew
110 tys. nagrody za historyczny sukces

W kramnicach miejskich odbyło się dziś wyjątkowe spotkanie z Mistrzami Polski w Rugby 15 – drużyną Orkana Sochaczew. Ten zaszczytny tytuł, pierwszy w ponad pięćdziesięcioletniej historii klubu, nasz zespół wywalczył w niedzielę 26 czerwca pokonując w finale Ogniwo Sopot 17:16.

Była to okazja do całej serii podziękowań dla wszystkich, którzy wierzyli w sukces drużyny prowadzonej przez Macieja Brażuka – dla samorządu miasta, sponsorów i jednostek współpracujących z RCO, trenera, zawodników i ich rodzin, zarządu kklubu, pracowników MOSiR, wiernych kibiców. Wspominano poprzednich trenerów, działaczy, poprzednie władze klubu dzięki którym udało się zbudować obecną, najsilniejszą w Polsce drużynę.

Szczególne podziękowania skierowano do ministra Macieja Małeckiego, który jak powiedziano, pomógł otworzyć drzwi, do których RCO pukał od dawna, i dzięki jego staraniom sponsorami RCO stały się spółki Orlen i KGHM. Dziękowano władzom miasta za pomoc finansową, firmom prywatnym za każdą formę wsparcia, mediom za budowanie pozytywnego obrazu rugby w mieście.

Prezes RCO Robert Małolepszy swoje wystąpienia rozpoczął słowami „panie Bogdanie, panie Irku, meldujemy wykonanie zadania. O tym marzyliście”. Przywołał w ten sposób braci Pietraków związanych z sochaczewskim rugby przez kilka dekad. Bogdan Pietrak zmarł w październiku 2020 roku, a jego brat Ireneusz na początku czerwca 2021 roku. Robert Małolepszy zapowiedział, że w najbliższych dniach zarząd RCO wystąpi do rady miasta i burmistrza z wnioskiem o nadanie stadionowi przy Warszawskiej ich imienia.

Burmistrz Piotr Osiecki wraz z przewodniczącym rady Sylwestrem Kaczmarkiem wręczył zawodnikom Orkana czek na 110.000 zł. To nagroda dla klubu od samorządu miasta za historyczny sukces. Z kolei starosta Jolanta Gonta wręczyła trenerowi pamiątkowy grawer oraz zaproszenie dla całej drużyny na wspólną kolację.

Minister Maciej Małecki deklarował, że RCO zawsze będzie mógł liczyć na jego wsparcie i wyraźnie wzruszony wspominał trudne czasy sochaczewskiego rugby oraz ludzi, którzy dbali, by ta dyscyplina przetrwała, rozwijała się, Orkan mógł spełnić marzenia o złocie.

W takim dniu nie mogło zabraknąć tortu i życzeń, by wywalczone złoto było pierwszym w całej serii równie wielkich zwycięstw. 

 

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie

 

Burmistrz Sochaczewa, Piotr Osiecki

- Nie tylko ci, którzy byli na boisku. Nie tylko ci, którzy wspierali was z trybun, ale wszyscy, którzy oglądali ten mecz w TV albo dowiedzieli się o wyniku, są z Was dumni. To jest Wasza zasługa. Pojechaliście do wielokrotnego Mistrza Polski, do drużyny która ostatnie lata dominuje w polskim rugby, ale pojechaliście jak po swoje. Zdawaliście sobie sprawę,  że ten mecz będzie grał się detalami, a sukcesu należy szukać w charakterze. Taka jest ta dyscyplina i Wy ten charakter pokazaliście. Spełniliście marzenie wszystkich osób, które kiedykolwiek grały w piłkę do rugby, kiedykolwiek pojawiły się na stadionie do rugby, ale przede wszystkim spełniliście własne marzenie. (…) Wasz ubiegłoroczny brązowy medal to była klamra spinająca pierwsze pół wieku rugby w Sochaczewie, a styl w jakim rozpoczęliście drugie półwiecze? Czapki z głów za cały sezon! (…) Wasze osiągnięcie zapisze się nie tylko w historii sochaczewskiego rugby, bo Wy tworzycie też historię Sochaczewa.

Wiceminister resortu Aktywów Państwowych, poseł Maciej Małecki

- To są jedne z najszczęśliwszych chwil w historii naszego miasta. (..) Nie macie pojęcia jak jestem z Was dumny, jak jestem szczęśliwy, ile uśmiechu i radości wywołaliście w Sochaczewie. Ten finał, to zwycięstwo, to była wisienka na torcie i tego sezonu, i poprzednich sezonów, gdzie wkład poprzez punkty, walkę, krew, pot i łzy ma cały Wasz team. Na boisku był piętnastu, w protokole dwudziestu trzech, na trybunach pięciuset kibiców, ale było z wami trzydzieści siedem tysięcy sochaczewskich serc. Kiedy po 51 latach rugby w Sochaczewie, Dawid wzniósł puchar, to było spięcie klamrą wizji takich ludzi jak Bogdan i Ireneusz Pietrakowie czy Bodo Łempicki, których już nie ma wśród nas, ale swoim zżyciem pisali historię rugby w Sochaczewie. (…) Rugby w Sochaczewie nie jest zbudowane na piasku. Rodzina rugby pokazała, że jesteście teamem zbudowanym na skale. A tą skałą jest charakter. Tą skałą są ludzie, którzy rugby w Sochaczewie zakładali.

(daw)

A A A
29-06-2022
godz.11:36
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752384 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy