Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Seniorzy z przytupem
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Dziewięć zespołów (z Sochaczewa, Nowej Suchej, Brochowa i Iłowa) zaprezentowało się 22 czerwca na scenie sali widowiskowej w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie, w ramach V Senioralnej Biesiady Piosenki. 

W repertuarze znalazły się piosenki ludowe, biesiadne i folkowe. W rytm znanych utworów, śpiewanych przy akompaniamencie Joli Kawczyńskiej i Arkadiusza Mamcarza, bawiła się cała sala. Nie zabrakło krótkich, zabawnych form teatralnych, które dopełniły fantastyczną atmosferę zabawy. Pojawiły się również okolicznościowe wiersze. Było dużo wspólnego śpiewu, równie wiele wirującego tańca i wesołego biesiadowania przy stołach. W imieniu swoim i burmistrza miasta, słowa uznania przekazała seniorom Naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.

Wspólna zabawa trwała kilka godzin. Nasi seniorzy kolejny raz pokazali, że możliwości i talenty artystyczne można odkryć w każdym wieku, i że bawić potrafią się jak mało kto! A wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku zabawa będzie z jeszcze większym rozmachem. Dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury, Artur Komorowski zaproponował, żeby kolejna Senioralna Biesiada Piosenki odbyła się w amfiteatrze, co zostało przyjęte burzą oklasków.

Iza Strzelecka

A A A
24-06-2022
godz.14:48
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 18.08.2022 r. 3757712 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy