Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Taneczne show Abstraktu
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

W czwartek 23 czerwca w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie zapanowało istne taneczne szaleństwo. Na scenie sali widowiskowej zaprezentowali się tancerze zespołu Abstrakt. W blisko godzinnym pokazie wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu. Swoje umiejętności zaprezentowali soliści, duety, kilkuosobowe grupy a także całe zespoły. 

Choć pokaz trwał blisko godzinę, wypełniona po brzegi widownia nie mogła narzekać na nudę. Mnogość stylów tanecznych, widowiskowe stroje tancerzy i kolorowa oprawa audiowizualna, robiły wrażenie. Wielkie brawa dla tancerzy za zaangażowanie i wielką pasję do tańca, którą widać było w każdym ich ruchu na scenie. Choreografię tanecznych prezentacji przygotowały Monika Osiecka-Jaworska, Milena Kaniewska i Paulina Ziółkowska, przygotowanie akrobatyczne - Milena Kaniewska i Jarosław Konasiuk. 

Po prezentacji dorobku artystycznego sezonu 2021/2022 najstarsza grupa zespołu zaprezentowała spektakl taneczny „Słowiański sen”, w reżyserii i choreografii Katarzyny Regulskiej i Moniki Osieckiej-Jaworskiej. Inspiracją do jego stworzenia była kultura słowiańska, a także elementy mitologii. „Słowiańskie zwyczaje były podstawą do przedstawienia relacji międzyludzkich oraz emocji, które kumulują się w każdym z nas” – mówiła po spektaklu jego współtwórczyni Monika Osiecka-Jaworska. A tych podczas   „Słowiańskiego snu” nie brakowało. 

Dynamiczna muzyka, w połączeniu ze słowiańskimi pieśniami wytworzyły wyjątkowy klimat na scenie, nawiązujący do rytmu przyrody. Tancerki doskonale zilustrowały go żywiołowym,   momentami niemal transowym tańcem. Ciekawie opracowane choreografie, oparte na dużej plastyce ruchu, przeniosły widzów do barwnego świata pierwotnych obrzędów i ich znaczeń. Odbiór spektaklu u każdego z widzów był bardzo intuicyjny. Jednak nie sposób oprzeć się wrażeniu, że wszyscy przenieśliśmy się w głąb rzeczywistości złożonej z obrzędów słowiańskich i dawnych zwyczajów. Wszystko to w nieco tajemniczej, pełnej magii aurze charakterystycznej dla słowiańskiej duszy, którą idealnie udało się zobrazować tancerkom na scenie.

Gratulacje oraz słowa uznania dla całego zespołu „Abstrakt” przekazał dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury Artur Komorowski. Podkreślał, że jest pod wrażeniem, iż mimo ciężkiego okresu pandemii, udało się stworzyć tak niesamowicie ciekawe widowisko. Podziękowania za pracę w minionym sezonie artystycznym przekazała tancerzom Monika Osiecka-Jaworska. Były również podziękowania za wsparcie dla rodziców. Najlepsi tancerze otrzymali nagrody i dyplomy, a dla widzów zorganizowana została loteria fantowa. Wieczór zakończył się wspólnym, żywiołowym, pełnym radości tańcem, który gorąco oklaskiwała publiczność.

Iza Strzelecka

 

Wideo:

https://www.facebook.com/watch/?v=5293759550712121

 

 

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem:

https://www.facebook.com/sochaczewskie.centrum.kultury/photos/pcb.3188221328119144/3188218658119411/

A A A
27-06-2022
godz.13:08
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 18.08.2022 r. 3757743 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy