Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Podlasie, Indie i Kuba
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

W trzy lipcowe niedziele odbędzie się IV Sochaczewski Festiwal Folklorystyczny. Na scenie amfiteatru usłyszymy i zobaczymy różne stylistycznie zespoły. Każdy z nich pielęgnuje muzykę folk, a ich różnorodność pokazuje bogactwo twórczości ludowej naszego kraju i innych narodów.

3 lipca, godz. 19.00 - Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki” 

„Skowronki” są liczącym się zespołem folklorystycznym na Podlasiu. Działają od 1986 roku przy Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku. Jego członkami są uczniowie szkół podstawowych i średnich, studenci i osoby pracujące. Zespół tworzą dwie grupy taneczno–wokalne, grupa ,,Małe Skowronki" oraz kapela. Zespół prezentuje bogaty program artystyczny,  od tańców narodowych po suity z wielu regionów Polski. Jest też pomysłodawcą i współorganizatorem pierwszego na Podlasiu festiwalu folkloru o randze międzynarodowej - Międzynarodowego Festiwalu Folkloru ,,Podlaskie Spotkania". Ma na swoim koncie 1500 występów w kraju i za granicą. Kierownikiem, choreografem i menagerem zespołu jest  Mirosław Szymański. 

10 lipca, godz. 19.00 - zespół Indialucia

Indialucia – to projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style muzyczne: muzykę indyjską oraz flamenco. Zespół powstał w roku 1999 w Indiach wśród nauczycieli i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur.

Wzięło w nim udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest gitarzysta Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego   spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie. Najnowszy album zespołu pt. Acatao w 2015 roku otrzymał drugą nagrodę w plebiscycie Folkowy Fonogram Roku, przyznaną przez Polskie Radio.

Połączenie   muzyki hiszpańskich Cyganów i indyjskich rytmów może się wydawać egzotyczne, ale jeśli przypomnimy sobie, że ten lud przybył na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii, możemy powiedzieć, że projekt jest powrotem do korzeni. 

Zespół do tej pory wykonał ponad 300 koncertów na pięciu kontynentach, grał na wielkich scenach   koncertowych oraz najważniejszych światowych festiwalach.

17 lipca, godz. 19.00 - Jose Torres Havana Dreams

Na zakończenie festiwalu wystąpi zespół Jose Torres & Havana Dreams  pod kierownictwem najsłynniejszego Kubańczyka w Polsce - maestro Jose Torres. Będzie to spotkanie z gorącą, niezwykle energetyczną muzyką kubańską. Zespół zaprezentuje zróżnicowany program artystyczny, oddający klimat ulic Hawany. Zapowiada się muzyczne show angażujące publiczność do wspólnej zabawy. 

Gwarantuje ją Jose Torres, artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, od wielu lat mieszkający na stałe w Polsce. Jest założycielem pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical". Występując od ponad 30 lat na polskiej scenie muzycznej, współpracował z wieloma gwiazdami estrady, m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam, Ryszardem Rynkowskim,   Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Możdżerem.

(opr. sos)

A A A
30-06-2022
godz.09:47
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752360 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy