Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Oczami artystów
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Chyba jeszcze nigdy nie zgromadzono w jednym miejscu tylu prac poświęconych naszemu miastu i najbliższej okolicy. Możemy je zobaczyć w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą na wystawie, którą otwarto podczas Dni Sochaczewa.

Wystawa nosi tytuł „Ziemia sochaczewska oczami artystów” i rzeczywiście zobaczymy na niej subiektywne spojrzenia twórców na różne rejony miasta i okolicy, począwszy od starego Sochaczewa, poprzez panoramę miasta, na wierzbach nad Bzurą kończąc. Jak mówi kurator wystawy Adrianna Andrusiewicz-Tabara, covid sprawił, że to pierwsza po dwóch latach przerwy wystawa malarska w muzeum ziemi sochaczewskiej. Ponad 30 obrazów tworzy niepowtarzalny klimat współczesnego i dawnego miasta oraz urokliwych okolic Tułowic, Brochowa, Puszczy Kampinoskiej.   Zobaczymy zamek, ratusz, kościół, szkołę muzyczną, Bzurę w kilku odsłonach czy dawną synagogę.

Na ekspozycji pokazano obrazy olejne na płótnie i papierze, akwarele, prace wykonane farbami akrylowymi i temperą. Zaprezentowało je 11 twórców: Stanisław Bienias, Marcin Hugo-Bader, Barbara Jachimowicz, Anna Miszalska-Gąsienica, Robert Niemira, Aleksandra Novak-Zemplińska, Andrzej Novak-Zempliński, Andrzej Novak-Zempliński jr., Przemko Stachowski, Jurij Syczew-Hlazun, Jan Tarnowski, autor jednej z prac jest nieznany. Obrazy pochodzą w większości z prywatnych kolekcji artystów, ale także ze zbiorów muzeum i kolekcjonera Zdzisława Pakuły.

Wystawa będzie czynna do 7 sierpnia, ale nie czekajmy tak długo, bo warto zobaczyć ziemię sochaczewską widzianą oczami artystów. (sos)

A A A
26-06-2022
godz.08:21
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 18.08.2022 r. 3757768 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy