Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Biegowe wyzwanie nad rzeką po raz dziewiąty

W sobotę 2 lipca w Sochaczewie UKS Dragon Fight Club zorganizuje dziewiątą edycji Biegu Cichociemnych. To jeden z największych biegów przeszkodowych w Polsce. Udział potwierdziło ponad 400 zawodników gotowych na mordercze wyzwanie w dolinie Bzury.

Bieg dedykowany jest elicie polskiej dywersji - Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej. Uczestnicy zmierzą się z trasą, która pozwoli im poczuć namiastkę trudów, jakie towarzyszyły polskim bohaterom w walce o wolność ojczyzny. Oprócz naturalnych przeszkód wynikających z charakterystyki i ukształtowania doliny Bzury (rzeka, błoto, zarośla, wzniesienia), organizatorzy tradycyjnie przygotują również kilkadziesiąt sztucznych „utrudnień”, zlokalizowanych m.in. na terenie byłego toru motocrossowego (pajęczyny linowe, zasieki, okopy wojskowe, trawersy, ściany o różnej wysokości).

Start i meta będą zlokalizowane przy ul. Podzamcze. Podobnie jak przed rokiem rywalizacje rozpoczną najmłodsi. O godzinie 9.00 wystartuje pierwszy „Bieg Junior”. Dzieci w wieku 9-12 lat pokonają ok. kilometrową trasę. Pół godziny później na dystansie dwóch kilometrów rywalizację rozpocznie młodzież w wieku 13-15 lat.

Niezmiennie, biegi główne rozegrane zostaną na trzech dystansach – 5, 10 i 14 km. Wystartują one kolejno o godz.: 10:00, 12:00 i 14:00. Każdy mógł wybrać długość trasy dostosowaną do swoich możliwości. Tak jak w poprzednich edycjach zawodnicy będą wyruszać w trasę falami, w kilkunastoosobowych grupach, w odstępie trzech minut. W biegu na 10 oraz na 14 km udział wezmą wyłącznie pełnoletni zawodnicy, natomiast w rywalizacji na dystansie 5 km może wystartować młodzież od 16 lat (urodzeni w 2006 r. i starsi). Na dystansach 5 i 10 km będą prowadzone klasyfikacje tylko w dwóch kategoriach – open kobiet i open mężczyzn. Uczestnicy biegu na 14 km, podczas rejestracji mogli wybrać jedną z dodatkowych kategorii, w której chcą być sklasyfikowani (mieszkańcy Sochaczewa, służby mundurowe, straż pożarna lub zawodnicy MMA).

Organizatorami IX Biegu Cichociemnych są: UKS Dragon Fight Club oraz Burmistrz Miasta Sochaczew - Piotr Osiecki. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie: biegcichociemnych.pl.A A A
01-07-2022
godz.13:27
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752441 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy