Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pożegnanie ze szkołą

Na ten dzień dzieci czekały długie dziesięć miesięcy. 24 czerwca zakończył się rok szkolny, w miejskich podstawówkach wręczono świadectwa, nagrody i dyplomy za wybitne osiągnięcia. Szkoła muzyczna podsumowała artystyczny rok koncertem absolwentów. Ratusz nie ma wakacji i przymierza się do wyboru aż siedmiu dyrektorów szkół podstawowych i przedszkoli.

W roku szkolnym 2021/2022 w sześciu miejskich podstawówkach, w 125 klasach, uczyło się w sumie 2780 uczniów. W tym roku edukację na poziomie podstawowym ukończyło 390 uczniów z 18 ósmych klas.

Za nami wyjątkowy rok szkolny. Jeszcze do końca lutego 2022 z wielu placówkach, w związku z rosnącą liczbą zachorowań na covid, zajęcia prowadzone były w trybie zdalnym. Z kolei od marca jednostki oświatowe czekało nowe wyzwanie. Do klas dołączyły dzieci z Ukrainy. Ich liczba zmieniała się na przestrzeni czasu. Ostatecznie rok szkolny w sochaczewskich szkołach ukończyło 131 uczniów przybyłych do nas z ogarniętego wojną kraju. Pięćdziesięcioro dzieci z Ukrainy znalazło też miejsca w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych.

Byliśmy na uroczystościach rozdania nagród i świadectw w szkołach podstawowych nr 1, 2 i 4. Były podziękowania dla nauczycieli i przedstawicieli rad rodziców oraz symboliczne przekazanie sztandaru młodszym klasom. W uroczystościach zakończenia roku uczestniczyli m.in. zastępcy burmistrza Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/urzad.miejski.w.sochaczewie

 

A A A
24-06-2022
godz.08:30
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 16.08.2022 r. 3752381 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy