Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Na finał - Viva la Vita
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Zwieńczeniem tegorocznych obchodów Święta Mieszkańców – Dni Sochaczewa, był Koncert Galowy Orkiestry Kameralnej CAMERATA MAZOVIA pod dyr. Artura Komorowskiego. Odbył się w niedzielny wieczór w amfiteatrze. Na widowni zasiadły tłumy sochaczewian, których muzycy zabrali w piękną instrumentalną podróż.

Szczególnie gorąco zostały przyjęte przez publiczność znakomicie zagrane przeboje muzyki filmowej - „Dzieci Sancheza”, „James Bond” i „Życie jest piękne”. Ciekawym ich dopełnieniem okazał się pełen szaleńczej młodości taniec performatywny w wykonaniu młodych twórców Teatru Maska.

Na szlaku światowych hitów do „Cameraty” dołączyli fantastyczni soliści. Daria Kobierecka swoją nastrojową interpretacją utworu „Over the Rainbow” przeniosła słuchaczy w bajkowy świat, do którego czasem każdy z nas tęskni. Wielkie brawa zdobyło swingowe, pełne wdzięku „Hey Jud” w wykonaniu Laury Godziejewskiej. Nie zabrakło też gorących rytmów w stylu latynoamerykańskim, które w niezwykle ekspresyjnej choreografii zobrazowali mistrzowie tańca towarzyskiego ze Szkoły Tańca Pasjonat. Dobrze znany sochaczewskiej publiczności francuski wokalista Eric Folly, kolejny raz zachwycił swoim scenicznym wdziękiem i aksamitnym kojącym głosem.

Na zakończenie zabrzmiał nastrojowy utwór „Know by My Heart” w wykonaniu fantastycznego Mateusza Dobosza, który piękną barwą saksofonu i wyjątkową interpretacją zaczarował publiczność. 

Ta bawiła się fantastycznie, co potwierdzały głośne oklaski po każdym z utworów. Nie zabrakło okrzyków zachwytu i podziękowań. Po ostatnim dźwięku w amfiteatrze rozległy się owacje na stojąco. 

Repertuar wieczornej gali zaaranżował na skład sochaczewskiej orkiestry Adam Manijak - wybitny pianista i prof. Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi. Po zmroku, w blasku kolorowych świateł i scenografii zaprojektowanej przez Martę Wasilewską, orkiestra prezentowała się zjawiskowo. Koncert „Viva la vita” odbył się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Sochaczew.

Prowadzenie: Ewa Bonecka i Dawid Żakowski.

Iza Strzelecka

 

Galeria zdjęć znajduje się pod linkiem: https://www.facebook.com/sochaczewskie.centrum.kultury/photos/pcb.3180092555598688/3180084825599461/

A A A
21-06-2022
godz.08:09
 


nadchodzące wydarzenia

piątek, 01.07.2022 r. 3681807 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy