Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Już wkrótce wakacje

Jak co roku miasto organizuje akcję letnią dla dzieci, których rodziców nie stać na wakacyjny wypoczynek. O skierowaniu na półkolonie lub wyjazd w góry decydują pedagodzy szkolni oraz pracownicy Centrum Usług Społecznych. Z letnich form wypoczynku organizowanych przez ratusz skorzysta 170 dzieci.

Najwięcej, bo 120 uczestników będą liczyć półkolonie miejskie. Odbędą się one w Szkole Podstawowej nr 3 w dniach 27 czerwca – 8 lipca. Nabór prowadzą pedagodzy w szkołach, pamiętając o dzieciach uchodźców z Ukrainy, które uczęszczają do naszych szkół. Za dwutygodniowe półkolonie z posiłkami rodzice zapłacą po 30 zł od uczestnika. Resztę kosztów pokrywa miasto. SP3 będzie tylko bazą dla półkolonistów. Większość czasu wypełnią im przygotowane atrakcje.

Miasto zaplanowało także kolonie w górach dla 50 osób. Dziesięciodniowy turnus w Zakopanem w dniach 10-19 sierpnia to koszt 50 zł od uczestnika. Podobnie jak w przypadku półkolonii resztę pokrywa urząd. Organizacją i kwalifikacją na obóz zajmuje się Centrum Usług Społecznych w Sochaczewie. Tu również przewidziano miejsca dla uczniów będących uciekinierami z ogarniętej wojną Ukrainy.

A A A
20-06-2022
godz.08:37
 


nadchodzące wydarzenia

czwartek, 08.06.2023 r. 4247411 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy