Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Pierwszy trening reaktywowanej Bzury

Chodakowska Bzura odradza się pod szyldem stowarzyszenia „Klub Sportowy 1929 Bzura Chodaków”. Zgodnie z zapowiedziami w czwartkowe popołudnie 12 maja na stadionie przy ul. Chopina odbył się pierwszy trening drużyny seniorów. Ekipa biało-zielonych chce wystartować w sierpniu w rozgrywkach warszawskiej klasy B.

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 14 piłkarzy. Odbywały się one pod okiem trenera Grzegorza Szypszaka, dobrze znanego w Chodakowie, który wcześniej pełnił już tę funkcję. W przeszłości grał także w biało-zielonych barwach.

- Cieszę się, że przyszliście na trening. Widzę, wiele młodych twarzy. To dobrze, bo planuje, że trzon naszego zespołu będą stanowili właśnie młodzi zawodnicy. Wcześniej prowadziłem treningi w Tajfunie Brochów, dlatego znam już kilku z was, kojarzę chociażby z drużyny juniorów Unii Boryszew prowadzonej przez trenera Michała Orlińskiego. Wiem jaki poziom sportowy reprezentujecie. Namówcie swoich grających w piłkę kolegów do przyjścia na zajęcia. Jednostki treningowe będą trwały 80 minut. Zbudujemy zespół od podstaw. Dopóki nie zakończy się sezon rozgrywek ligowych, będziemy się spotykać raz w tygodniu. Później zwiększymy intensywność treningów – mówił trener Bzury Chodaków, Grzegorz Szypszak.

Czynnie w treningu wziął udział prezes klubu, były piłkarz Bzury, Mariusz Wiciak.

- Chcemy w sierpniu wystartować w nowym sezonie rozgrywek warszawskiej klasy B. Zaczynamy od zera. To poziom amatorski, dlatego nie będziemy płacić zawodnikom, bo to mija się z celem. Chcę, aby była to dla was przede wszystkim dobra zabawa. Radość gry w piłkę połączona z satysfakcją  reprezentowania klubu o wieloletniej tradycji. Jeśli uda nam się zbudować dobrą ekipę, to i wynik sportowy, awans do wyższej ligi, przyjdzie z czasem – mówił do piłkarzy przed treningiem prezes klubu, Mariusz Wiciak.

O budowaniu zespołu mówił kierownik drużyny Krzysztof Świstak.

- Bardzo ważna jest atmosfera jaka będzie panować w tej ekipie. Dlatego bądźcie otwarci. Jeśli macie jakieś problemy, przychodźcie do nas i mówcie o tym wprost. Postaramy się w miarę możliwości je rozwiązać. Ze strony zarządu klubu jak i lokalnej społeczności Chodakowa możecie liczyć na pełne wsparcie – zapewniał Krzysztof Świstak.

Póki co klub, jako nowo powstałe stowarzyszenie, będzie prowadził działalność bez żadnych dotacji, bazując na środkach własnych oraz pozyskanych od sponsorów. Zawodników zainteresowanych rozpoczęciem nowego sezonu 2022/23 w biało-zielonych barwach zarząd klubu zaprasza do kontaktu pod numerami telefonów: 604-601-436, 608-291-455.

Maciej Frankowski

A A A
13-05-2022
godz.08:16
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 24.05.2022 r. 3625453 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy