Sochaczew Sochaczew Sochaczew
Wycieczka do schronów, śladem cmentarzy...

W sobotę 14 maja w organizację Nocy Muzeów włączą się trzy największe placówki na naszym terenie – Dom Urodzenia Fryderyka Chopina, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Udział wezmą też stowarzyszenia i instytucje, m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej oraz Projekt Sochaczewskie Fortyfikacje.

Przed 16.00 z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą wyruszy piesza wycieczka śladem sochaczewskich cmentarzy. Zainteresowani będą mogli udać się na nią z przewodnikiem. Spacer zakończy się w okolicach grobowca mułły azerskiego. Tam każdy z uczestników zdecyduje, czy chce wrócić, zobaczyć pozostałe atrakcje przygotowane przez Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, czy też woli udać się do Muzeum Kolei Wąskotorowej na przejazd ciuchcią do Żelazowej Woli, gdzie na uczestników czekał będzie między innymi recital chopinowski.

Z kolei o 17:30 spod muzeum przy placu Kościuszki rozpocznie się wycieczka autokarowa po schronach z okresu II wojny światowej, w ramach projektu „Sochaczewskie fortyfikacje”. ,

Do tegorocznej akcji Nocy Muzeów włączył się również sochaczewski Warsztat Terapii Zajęciowej. Od godz. 18.00 w siedzibie WTZ, przy ul. Chodakowskiej 10 dostępna będzie wystawa prac malarskich i rękodzieła.

Pełny program wydarzeń podczas Nocy Muzeów dostępny jest tutaj -> https://www.sochaczew.pl/home/eventshow2/36101?filterId=1

 

 

 

A A A
12-05-2022
godz.19:28
 


nadchodzące wydarzenia

wtorek, 24.05.2022 r. 3625364 odwiedzin

Zapisz się na newsletter

e-mail       sms    
wypisz się
polecamy